Magazyn „Pod lupą” w FOKUS TV (grafika)

3 maja 2015 roku na antenie FOKUS TV startuje magazyn „Pod lupą”. Gospodarz programu Kuba Marcinowicz w sposób niekonwencjonalny i z humorem zaprezentuje najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. Odpowie na najdziwniejsze pytania i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych.

Kuba wraz z zaproszonymi do studia gośćmi zmierzy się z pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia. Dowiemy się na przykład, czym są tak zwane inteligentne zegarki, czy rzeczywiście podcinanie włosów sprawi, że będą zdrowsze, kto – kobieta czy mężczyzna – ma bardziej podzielną uwagę. Zaskakujące eksperymenty podpowiedzą nam między innymi, jak samodzielnie zmierzyć kaloryczność jedzenia, a w jaki sposób marka danego produktu wpływa na decyzje konsumentów.

W cyklu „Instrukcja obsługi” widzowie podejrzą natomiast zasady funkcjonowania dużych organizacji, takich jak metro, hipermarket, elektrociepłownia, redakcja prasowa. Zobaczą to czego z perspektywy pasażera, klienta czy czytelnika nie mają możliwości poznać.

W magazynie pojawią się także najnowsze informacje ze świata elektroniki, Internetu, medycyny, astronomii oraz wielu innych dziedzin nauki i techniki.

Kuba Marcinowicz jest dziennikarzem Polskiego Radia, gdzie w Czwórce prowadzi program poświęcony nowym technologiom „Czwarty Wymiar”. Jest pasjonatem testowania wszelkich nowości, jakie tylko pojawiają się na rynku. Od piętnastego roku życia związany z mediami. Pracował w dawnej Radiostacji, RDC, BISce i Radiu EURO. Był także reporterem, lektorem i prowadzącym w TVP.

Producentem wykonawczym programu jest dom produkcyjny STARRY TELEVIZOR.

fokustvpodlupa

„Pod lupą”

Premiera: niedziela, 3 maja, godzina 13:50

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *