„Mamuśki z piekła rodem” z Ewą Kasprzyk w ID

Czy to możliwe, aby kochająca matka była dużo bardziej okrutna i wyrachowana w swoich działaniach niż zdeprawowany morderca? Do jak haniebnych czynów jest w stanie dopuścić się kobieta w imię dobra swojego dziecka? Czy zbrodnię można usprawiedliwić bezgraniczną miłością? Poznaj matki, które dla swoich pociech zrobią dosłownie wszystko. Nikt i nic nie jest w stanie ich powstrzymać, gdy na szali leży szczęście potomstwa. O kobietach, u których siła matczynego uczucia okazała się silniejsza niż strach przed jakąkolwiek karą, opowie aktorka, Ewa Kasprzyk. Nowy program „Mamuśki z piekła rodem” już w środę, 18 maja 2016 roku, w telewizji ID.

Matka to dla każdego dziecka najważniejsza osoba na świecie. Choć różni je charakter, podejście do wychowania i rozumienie miłości to wszystkie chcą tego samego – dobra swoich pociech. Na co dzień troskliwe i opiekuńcze, wręcz wzorowe matki, żony i gospodynie domowe, ale kiedy ktoś usiłuje pokrzyżować ich plany – pokazują zupełnie nowe, nieznane dotąd oblicze. Kobiety te nie boją się wziąć spraw w swoje ręce, skalać się haniebnymi czynami, dopuścić przestępstw i znaleźć w najmniej oczekiwanych sytuacjach, aby osiągnąć cel. Bez względu na to, czy stawką jest wygrana w konkursie miss, czy zemsta za „złamanie serca” córce – te matki nie cofną się przed niczym.

O kobietach, które mają na sumieniu występki, o jakich nie śniło nam się w najgorszych koszmarach opowie znana aktorka i matka „z charakterem” – Ewa Kasprzyk. Jej pogodne i zabawne usposobienie, mimo poważnej problematyki programu, pozwala niekiedy spojrzeć na kontrowersyjne zachowanie matek z nieco innej perspektywy.

Historie kobiet, które poznałam podczas realizacji tego programu to dla mnie kolejny niezaprzeczalny dowód na to, że nikt nie jest w stanie opracować gotowego wzoru, jak być matką idealną. To proces, którego każda z nas się uczy, tzw. metodą prób i błędów. Choć przyznam, że akurat te „mamuśki” i ich pomysły wielokrotnie wprawiały mnie w osłupienie – mówi Ewa Kasprzyk. – Chcąc opowiedzieć o historiach tych kobiet, stworzyłam dla nich dwie kategorie: „matki buldożery”, które są w stanie usunąć wszelkie przeszkody zagrażające szczęściu ich dzieci oraz „matki helikoptery” – nadopiekuńcze do granic rozsądku, skupione na tym, żeby zapewnić swoim dzieciom wszystko, czego pragną. Obu tych przypadków dotyczy także chorobliwa obsesja kontrolowania. Choć żadna z tych kobiet nie jest wzorem do naśladowania to myślę, że każda matka powinna zobaczyć ten program. Choćby ku przestrodze – dodaje z uśmiechem aktorka.

Jedną z bohaterek, o których opowiada Ewa Kasprzyk jest znana z amerykańskich mediów Wandy Holloway. Kobieta wiedzie na pozór spokojne życie i bez reszty koncentruje się na „uszczęśliwieniu” swojego dziecka. Chce bowiem, aby jej córka została gwiazdą wśród młodych cheerleaderek. Gdy 5-letnia Shanna nie dostaje się do drużyny, Wandy postanawia wynająć płatnego zabójcę, aby zlikwidować „przeszkodę’ stojącą na drodze szczęścia jej córki. Czy w porę się opamięta?

„Mamuśki z piekła rodem”

Emisja: środa, od 18 maja, godzina 21:00

Źródło: Discovery Networks CEEMEA

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *