Mecze Polaków na Euro 2016 w TVP1 HD

Telewizja Polska zakupiła prawa do najbliższych mistrzostw Europy w piłce nożnej. W TVP1 HD będzie można zobaczyć 11 meczów EURO 2016. Telewizja Polska nabyła sublicencję do EURO 2016 od Telewizji Polsat.

Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że Telewizja Polska godzinę temu uzyskała zgodę UEFA na zakup od TV Polsat sublicencji na najważniejsze mecze EURO 2016 – ogłosił prezes Jacek Kurski na środowej konferencji prasowej w siedzibie TVP. Do tej informacji dołączył serdeczne podziękowania dla Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Włodzimierza Szaranowicza, szefa TVP Sport i wszystkich, którzy cały czas wspierali Telewizję Polską w zabiegach o tę transakcję.

Teraz wszystko w głowach i nogach naszych piłkarzy – mówił prezes Jacek Kurski, zapewniając jednocześnie, że Telewizja Polska uczyni co w jej mocy, by najbardziej wymagający kibice byli w pełni usatysfakcjonowani relacjami i specjalnymi programami przygotowanymi przez dziennikarzy, ekspertów i ekipy techniczne TVP.

Od 10 czerwca stajemy zatem w szranki z Polsatem – dodał dyrektor TVP Sport, Włodzimierz Szaranowicz, nie ukrywając zadowolenia z pozyskania optymalnego – według jego oceny – pakietu meczowego.

Jak poinformował prezes Kurski, TVP1 pokaże 11 najważniejszych spotkań EURO 2016: cztery fazy grupowej: mecz otwarcia Francja – Rumunia (10 czerwca) oraz trzy spotkania reprezentacji Polski – z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) oraz Ukrainą (21 czerwca). Oprócz tego na antenie Jedynki będzie można zobaczyć dwa mecze 1/8 finału, dwa mecze 1/4 finału, oba półfinały oraz finał. Jeśli reprezentacja Polski awansuje do fazy pucharowej, jej spotkania będzie można śledzić właśnie w Jedynce. Równolegle z TVP1 mecze będzie można także oglądać na stronie sport.tvp.pl.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *