Michał Winnicki i TVL chcą być operatorami kolejnych MUX-L

20 marca 2015 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w związku ze złożeniem wniosków o dokonanie rezerwacji częstotliwości ogłosił dostępność częstotliwości dla piątego (MUX-L5), szóstego (MUX-L6) i ósmego (MUX-L8) multipleksu lokalnego Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Podmioty chcące uzyskać rezerwację częstotliwości z zakresu 470-790 MHz odpowiednio na obszarach Gorzów Wielkopolski 2 (kanał nr 38), Zielona Góra 1 (kanał nr 38) i Jelenia Góra 1 (kanał nr 57) miały 14 dni na zgłoszenie swojego zainteresowania.

W ciągu 14 dni żaden z podmiotów nie wyraził zainteresowania dostępnymi częstotliwościami. Jednak dla obszarów Gorzów Wielkopolski 2 i Zielona Góra 1 wpłynęły kolejne wnioski o rezerwację częstotliwości, co oznacza, że w przypadku tych dwóch obszarów operator lokalnego multipleksu (MUX-L) Naziemnej Telewizji Cyfrowej zostanie wyłoniony w drodze postępowania konkursowego. Natomiast w przypadku obszaru Jelenia Góra 1 prezes UKE będzie mógł dokonać rezerwacji częstotliwości bez postępowania konkursowego na rzecz podmiotu, który złożył wniosek o rezerwację przed ogłoszeniem dostępności częstotliwości.

Jak ustalił serwis www.naziemna.info, wniosek o dokonanie rezerwacji częstotliwości dla obszaru Jelenia Góra 1, przed ogłoszeniem dostępności częstotliwości, złożyła spółka TVL i to ona, jeśli nie wycofa swojego wniosku, zostanie operatorem MUX-L8. W przypadku obszarów Gorzów Wielkopolski 2 i Zielona Góra 1 wśród dwóch podmiotów, które złożyły wnioski o rezerwacją częstotliwości dla każdego tych obszarów, a operator MUX-L5 i MUX-L6 zostanie wyłoniony w drodze konkursu, jest firma Michał Winnicki Entertainment.

Warto dodać, że spółka TVL w grudniu 2014 roku została wybrana na operatora siódmego multipleksu lokalnego (MUX-L7) Naziemnej Telewizji Cyfrowej, a firma Michał Winnicki Entertainment to m.in. nadawca programów satelitarnych – ADVENTURE i POWER TV.

Źródło: www.naziemna.info

Dalsze komercyjne rozpowszechnianie powyższej informacji w całości lub w części możliwe tylko po uprzednim kontakcie z i za zgodą serwisu www.naziemna.info.

One Comment on “Michał Winnicki i TVL chcą być operatorami kolejnych MUX-L”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *