Motowizja od marca w UPC

1 marca 2016 roku kanał motoryzacyjny Motowizja HD dołączy do oferty sieci kablowej UPC Polska. Do 30 kwietnia br. w ramach otwartego okna, klienci pakietu Select będą mogli oglądać kanał bez dodatkowych opłat. Zasięg techniczny Motowizji wzrośnie do ponad 3 mln gospodarstw domowych.

Od startu w styczniu 2014 roku Motowizja rozwija się bardzo dynamicznie. Od początku jesteśmy dostępni na platformie nc+ oraz w ramach oferty Orange TV i w sieci Toya. W styczniu 2015 kanał dołączył do podstawowego pakietu w Multimediach. W ciągu ostatnich 12 miesięcy stacja znalazła się w ofercie również kilku innych sieci kablowych. Rośnie też oglądalność kanału, szczególnie w grupie mężczyzn 30+ z dużych miast, z wysokimi dochodami, bardzo ciekawej grupie dla reklamodawców. W tematyce motoryzacyjnej odkryliśmy na polskim rynku TV ogromną niszę i wypełnialiśmy ją konsekwentnie szeroką paletą tematów. Motowizja nadaje programy zagraniczne, i produkcje własne. Mamy dzisiaj mieszankę złożoną z trzech części: relacji ze światowych zawodów w sportach motorowych najwyższej rangi, najnowsze międzynarodowe produkcje na temat samochodów oraz lokalne produkcje z polskimi bohaterami. To połączenie podoba się nie tylko zwariowanym fanom motoryzacji, ale również szerokiej publiczności – podkreśla Krzysztof Mikulski, twórca i dyrektor kanału Motowizja.

Kanał Motowizja HD będzie dostępny w pakiecie Max oraz w pakiecie dodatkowym eXtra, a do 30 kwietnia 2016 roku w ramach otwartego okna także w pakiecie Select. Program będzie można oglądać na pozycji 514 na dekoderach Horizon i Kaon oraz na pozycji 572 na dekoderze Mediabox.

Cieszę się, że Motowizja tak szybko powiększa swój zasięg. Od marca będziemy docierać do ponad 9 milionów Polek i Polaków. W przeciągu najbliższych dwóch lat chcemy tę liczbę co najmniej podwoić. Bardzo istotne jest jednak, żeby ulokować naszą markę w obszarze on-line. W kolejnych latach będziemy konsekwentnie rozbudowywać i wzmacniać markę kanału i stworzymy z niej jeden z najważniejszych portali motoryzacyjnych w kraju. Ponadto, są już konkretne plany ulokowania Motowizji za granicą. Obserwujemy przede wszystkim telewizyjne rynki wschodnioeuropejskie. Prawie w żadnym z tych krajów nie znajdziemy stacji o profilu Motowizji: interesującej mieszanki złożonej z aktualnych i lokalnych magazynów motoryzacyjnych, relacji z najwyższych rangą światowych zawodów w sportach motorowych oraz bardzo wartościowych, światowych treści dotyczących samochodów – mówi Krzysztof Mikulski.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *