Muszkieterowie, położne i rozmowy o kinie w Stopklatce TV (zdjęcia)

Nowe seriale, talk show o kinie i niemal setka filmowych premier – to propozycje przygotowane przez Stopklatkę TV na jesień.

Telewizyjną premierą w Polsce będzie miał przygodowy serial „Muszkieterowie”. To ciepła jeszcze (2014) produkcja BBC, w której wyczyny największych bohaterów płaszcza i szpady pokazano z hollywoodzkim rozmachem. O brytyjskich muszkieterach pisze się, że odświeżyli klasyczny gatunek, a czterej grający ich aktorzy z miejsca stali się wschodzącymi gwiazdami. W Stopklatce TV serial pojawi się w soboty o godzinie 15:45, bo też jest to idealna rozrywka familijna: przygody, konne pościgi, widowiskowe pojedynki, ale i dworskie intrygi czy tło polityczne epoki. A że obok przystojnych muszkieterów mamy interesujące postaci kobiece, będą i perypetie miłosne. Dla kinomanów ważna będzie zapewne informacja, że specjalnie dla Stopklatki TV dialogi tłumaczyła Elżbieta Gałązka-Salamon. To ona jest autorką kultowych już tekstów do kinowej wersji „Pulp Fiction” – z pamiętną „jesienią średniowiecza” na czele. „Muszkieterowie” zadebiutują w Stopklatce TV 13 września, premierowe odcinki (po dwa) pojawiać się będą co tydzień.

Drugi nowy serial na antenie Stopklatki TV także przenosi nas w czasie – tym razem na koniec lat 50. XX wieku. „Z pamiętnika położnej”, obsypana nagrodami seria z 2012 roku, jest ekranizacją bestsellerowych wspomnień angielskiej położnej, pracującej w biednych dzielnicach wschodniego Londynu. Fascynujące medyczne przypadki mieszają się tu z poruszającymi historiami rodzinnymi. Twórcy, zachowując ciepły ton znany z brytyjskich seriali, odważnie mierzą się z trudnymi nieraz tematami. Premierowy odcinek już w niedzielę 7 września o godzinie 17:55.

Call The Midwife

Pierwszy film obejrzany samodzielnie w kinie? Pamiętna kinowa randka? Scena, której nie da się zapomnieć? „Prywatna historia kina” to przygotowywany we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej talk show, w którym Beata Sadowska pyta swoich gości – nie tylko filmowców – o ich przygodę z kinem. A że filmy towarzyszą nam w wielu ważnych momentach, pogawędka o kinie niepostrzeżenie staje się rozmową o życiu. Otwierające spotkanie w niedzielę 21 września o godzinie 17:25.

Zdjęcie: Robby Cyron
Zdjęcie: Robby Cyron

Stopklatkę TV od początku wspiera Rada Programowa. We wrześniu rozpoczyna się cykl Kino Mistrzów, z filmami specjalnie wybranymi przez członków Rady. Pierwsze cztery seanse przygotowała Agnieszka Holland, w kolejnych tygodniach poznamy wybory Andrzeja Wajdy i Juliusza Machulskiego. W środowe popołudnia będzie więc można zobaczyć arcydzieło czarnego kryminału „M – Morderca” Fritza Langa, genialnego i naśladowanego potem przez wielu twórców „Rashomona” Akiry Kurosawy, wzruszającą „Opowieść o Qiu Ju” Zhanga Yimou i „Zaklęte rewiry” Janusza Majewskiego. Pierwszy seans w środę 3 września o godzinie 15:55.

Nowości znajdą się także we wszystkich dotychczasowych pasmach. Jesienią Stopklatka TV przygotowała niemal setkę filmowych premier!

W poniedziałkowym Kinie z Historią pojawi się m.in. dwuczęściowy „Che” Stevena Soderbergha z Benicio Del Toro w tytułowej roli słynnego rewolucjonisty.

Wtorkowy Wieczór Kawalerski to na przykład Keira Knightley i Colin Farrell w „Londyńskim bulwarze”.

W środy Kino Jest Kobietą. Na ekranie pojawią się choćby Hale Berry, Billy Bob Thornton i Heath Ledger („Czekając na wyrok”) czy Gabourey Sidibe (oscarowe „Hej, skarbie”).

Czwartkowe popołudnia należą do dokumentów – pasmo Poza Fikcją zaproponuje między innymi głośny francuski dokument „Mój tata ciacho”.

Ale czwartki to także komedie: tu można będzie zobaczyć Simona Pegga, Kirsten Dunst, Gillian Anderson i Megan Fox („Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi”), Bena Stillera („Greenberg”) i nieodżałowanego Robina Williamsa („Klatka dla ptaków”).

Horror Piątkowej Nocy także zapowiada się ciekawie: swoją premierą będzie miał między innymi „Wolf Creek”, przerażająca australijska produkcja, która już zyskała sobie grono wyznawców. Nie zabraknie także specjalnego menu w Halloween…

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *