Najlepsze seriale na lato

Wszyscy jesteśmy wkręceni w oglądanie seriali! Jednak większość stacji telewizyjnych kończy sezony przed wakacjami, abyśmy mogli wrócić do przygód ulubionych bohaterów jesienią. Jednak latem też zdarzają się deszczowe lub leniwe dni, kiedy mamy ochotę zalec przed telewizorem. Co zatem oglądać w lipcu i sierpniu?

Po spektakularnym zakończeniu piątego sezonu Gry o Tron wiele osób utknęło w telewizyjnej pustce, czyli nie mają co oglądać. Jednak nie wszystkie telewizje zakańczają serie przed wakacjami. Premiera kilku nowych seriali i kontynuacji jest rozplanowana na letnie miesiące. Możesz również sentymentalnie wrócić do starego serialu lub odświeżyć sobie pierwszy czy drugi sezon czegoś, co powróci jesienią.

Wakacyjne premiery

Na początku miesiąca wystartował trzeci sezon Hannibala. Autorzy czerpią inspiracje z serii powieści Thomasa Harrisa o psychopatycznym doktorze Hannibalu Lecterze. Jednak telewizyjna wersja nie trzyma się dokładnie akcji z książek – filmowcy mieszają motywy, kolejność wydarzeń i bohaterów. Nawet osoba dobrze orientująca się w powieściach bywa zaskakiwana. Trzeci sezon Hannibala, zgodnie z akcją książkową, dzieje się we Włoszech. Hannibal Lecter ucieka tam po masakrze z końcówki drugiej serii. Podąża za nim Will Graham i Abigail Hobbs podążają jego śladem.

Druga oczekiwana premiera czerwca to Detektyw. Drugi sezon właśnie się rozpoczął i widocznym jest w nim zamysł twórców, aby serie nie były kontynuacją poprzednich. Oznacza to wymianę bohaterów, inną fabułę, ale ten sam klimat. Po pierwszej części można jednak oczekiwać, że scenarzyści szykują dla widzów rozrywkę intelektualną na wysokim poziomie.

W czerwcu zaczną się także dwie zupełnie nowe serie – Świat w opałach i Gracze. Pierwszy tytuł utrzymany jest w komediowym klimacie i ma opowiada o tym, jak grupa polityków-nieudaczników zapobiega III wojnie światowej. Z kolei Gracze przedstawią kulisy futbolu amerykańskiego. Bohaterami mają być profesjonalni sportowcy, pokazywani nie tylko w czasie gry na boisku.

Odświeżanie staroci

W czasie wakacji warto przyjrzeć się telewizyjnej ramówce. Może lecą powtórki czegoś, co kiedyś nam się bardzo podobało? Coś przegapionego? Z pewnością niejedna stacja oferuje serial, który pasuje do odpowiedzi na postawione pytania. Z polskich seriali powtórzona zostanie Anna German, a z klasyki – 07 Zgłoś się. Historia dramatycznego życia piosenkarki zainteresowała wielu widzów, szczególnie ze starczego pokolenia. Przygody polskiego Jamesa Bonda, czyli Borewicza mogą być rozrywką dla starszych i młodszych – dla jednych sentymentalną, a dla drugich czymś zupełnie nowym.

Możemy również sięgnąć po seriale, które będą mieć kontynuację jesienią, aby przypomnieć sobie wszystkie wydarzenia przed kolejnym sezonem. Do końca roku na ekranach ma się pojawić trzecia seria Peaky Bliners. Przygody gangsterów z Birmingham podobno mają się ciągnąc aż do II wojny światowej w kolejnych sezonach. W październiku na mały ekran wraca też serial Kości – wyświetlany będzie aż jedenasty sezon. Całe wakacje powinny wystarczyć na ponowne obejrzenie wcześniejszych dziesięciu, prawda?

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem RTV Euro AGD, gdzie znajdziesz szeroki wybór wysokiej klasy tunerów DVB-T

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *