Nickelodeon ze świąteczną akcją w szpitalach dziecięcych

Nie wszystkie dzieci mogą cieszyć się Bożym Narodzeniem w gronie rodziny. Niektóre z nich walcząc z ciężkimi chorobami spędzą ten czas w szpitalu. Dlatego stacja Nickelodeon i Fundacja „Dr Clown” postanowiły przekazać trochę świątecznego nastroju małym pacjentom i przygotowały specjalne zestawy dekoracji dla kilkunastu oddziałów pediatrycznych w całej Polsce.

Świąteczną atmosferę widać już w bożonarodzeniowych dekoracjach miast, w kuszących propozycjach witryn sklepowych i w kolejnych choinkach pojawiających się w domach. Jednak w tym roku stacja dziecięca Nickelodeon i Fundacja „Dr Clown” zachęcają do podzielenia się świąteczną atmosferą z małymi pacjentami szpitali dziecięcych w całej Polsce.

Dla małych pacjentów oddziałów pediatrycznych czas Świat jest szczególnie ciężki. Zamiast cieszyć się beztroską i rodzinną atmosferą, spędzają Boże Narodzenie w szpitalu. Dlatego postanowiliśmy przesłać im trochę radości za pomocą specjalnych dekoracji – mówi Anna Czerniak, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

W ten sposób na oddziały pediatryczne trafiły specjalne przesyłki od Nickelodeon z ozdobami w kolorze żółtego SpongeBoba. Z początkiem tygodnia zestawy takie pojawiły się w szpitalach, m.in. w Krasnymstawie, Toruniu, Zielonej Górze, Zamościu, Opolu, Raciborzu, Katowicach, Gliwicach, Bydgoszczy, Wrocławiu i Łodzi.

Chcieliśmy przekazać dzieciom trochę bożonarodzeniowej atmosfery w zakręconym stylu Nickelodeonowych bohaterów. Mamy nadzieję, że dzięki SpongeBobowi, Dorze, Pingwinom z Madagaskaru i Królowi Julianowi, święta w szpitalu będą odrobinę przyjemniejsze – mówi Agnieszka Krakós-Gorący z Nickelodeon.

Oczywiście świątecznej atmosfery od Nickelodeon będą mogły doświadczyć wszystkie dzieci. Na antenie oraz na stronie http://xmas15.nick.com.pl/episodes znajdą specjalne świąteczne odcinki swoich ulubionych seriali, a dzięki specjalnemu kreatorowi http://xmas15.nick.com.pl/ będą mogły przygotować najpiękniejszą i najbardziej kreatywną choinkę .

Źródło: VIMN Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *