Nikt tu nie jest niewinny. Ta połowa czwartego sezonu pędzi do przodu zbroczona krwią, na każdym kroku czai się zdrada, a odwet jest nieunikniony. Wikingowie, zaślepieni pychą i wyrzutami sumienia, są podzieleni i jeszcze bardziej niebezpieczni, szukając zemsty w imieniu swych bogów i krewnych.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym HISTORY

Jeden z najpopularniejszych seriali w historii telewizji powraca w nowych 10 odcinkach 4. serii. Polska premiera “Wikingów” odbędzie się wyłącznie w telewizji HISTORY w czwartek, 1 grudnia 2016 roku o godzinie 21:00 – tego samego dnia co w USA.

Serial “Wikingowie” to nie tylko wartka akcja, walki wojowników i morskie wyprawy. To także fascynująca opowieść, która przenosi w czasy legendarnych bogów i średniowiecznej Europy. Śledzimy losy nordyckiego wojownika Ragnara Lodbroka (Travis Fimmel) i jego ambitnych synów Björna (Alexander Ludwig), Ivara Bez Kości (Alex Hogh), Ubbe (Jordan Smith), Hvitserk (Marco Ilso), Sigurda (David Lindstrom).

Po przegranej przez wikingów bitwie o Paryż w drugiej połowie czwartego sezonu następuje przeskok w czasie – Ragnar powraca do Kattegat po wieloletniej tułaczce. Uruchamia to łańcuch zdarzeń, których nikt – może poza Wieszczem – nie był sobie w stanie wyobrazić. Ragnar spodziewa się, że jego synowie wesprą go, gdy wyruszy szukać zemsty na królu Egbercie (Linus Roache), który zniszczył osadę wikińską; oni jednak, pochłonięci własnymi sprawami, odwracają się od niego. Jedynie Ivar Bez Kości – jego niepełnosprawny syn chce pomóc ojcu w tej niebezpiecznej wyprawie. Bjorn (Alexander Ludwig) przygotowuje się do realizacji swojego wielkiego marzenia, aby zwiedzić śródziemnomorskie rejony w specjalnie na tę okazję zbudowanym statku przez Flokiego (Gustaf Skarsgård). Dodatkowo o władzę w Kattegat chce zawalczyć Lagertha, która nie może wybaczyć Aslaug, że ta zabrała jej męża i wpływy.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu “Wikingowie” jest Michael Hirst, twórca m.in. wyróżnionego nagrodą Akademii Filmowej obrazu “Elizabeth”, a także nominowanej do Emmy i Złotego Globu “Dynastii Tudorów”.

Producentami wykonawczymi oprócz Hirsta są Morgan O’Sullivan z World 2000 (“Hrabia Monte Christo”, “Dynastia Tudorów”), Sheila Hockin (“Dynastia Tudorów”, “Rodzina Borgiów”), John Weber z Take 5 Productions (“Dynastia Tudorów”, “Rodzina Borgiów”), Sherry Marsh, Alan Gasmer i James Flynn (“Dynastia Tudorów”, “Rodzina Borgiów”). Po stronie HISTORY za produkcję odpowiadali Jana Bennett i Arturo Interian.

“Wikingowie” to międzynarodowa irlandzko-kanadyjska koprodukcja powstała we współpracy World 2000, Take 5 Productions i Shaw Media.

Obecnie trwają prace nad 5. sezonem serialu, a do obsady dołączył zdobywca nagrody Golden Globe® – Jonathan Rhys Myers (“Tudorowie”).

Źródło: A+E Networks Poland

Share and Enjoy !

0Shares
0 0