Orły 2014 i „Miłość” w TVP2/HD

Prestiżowe Polskie Nagrody Filmowe Orły 2014 będą przyznane już po raz 16 w poniedziałek 10 marca. TVP2/HD pokaże to wydarzenie o godzinie 22:50 tego samego dnia, a we wtorek 11 marca o tej samej godzinie wyemituje znakomitą „Miłość” Filipa Dzierżawskiego, nominowaną do Orłów w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny.

Galę w Teatrze Polskim w Warszawie, organizowaną przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także TVP2 jako jednego z patronów medialnych Orłów 2014 poprowadzi rewelacyjny od lat w tej roli Maciej Stuhr.

Wtorkowa (11 marca, 22:50) telewizyjna premiera „Miłości” to prawdziwe wydarzenie: film uhonorowany został Złotym Lajkonikiem oraz nagrodą publiczności na ubiegłorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym i uznawany jest za jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad „Miłość” to pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach – Tymonie Tymańskim, Mikołaju Trzasce, Leszku Możdżerze, Jacku Olterze i Macieju Sikale. To również historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, rywalizacji, wielkich przyjaźni, konfliktów i rozczarowań. Twórca, Filip Dzierżawski, stworzył na ekranie emocjonujący portret pięciu przyjaciół, którzy przyczynili się do powstania jedynego w swoim rodzaju zespołu i dokonali prawdziwej muzycznej rewolucji.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *