Paradokument „Poznaj swoje prawa” jesienią w Polsacie

„Poznaj swoje prawa” to nowy paradokument, który jesienią zadebiutuje na antenie Polsatu. Serial opowiada historie Polaków rozpaczliwie walczących z niesprawiedliwością. Dramatyczne losy zwykłych ludzi. Ich spory z urzędami, sąsiadami, a nawet własną rodziną. Śledząc zmagania bohaterów tych wstrząsających opowieści autorzy programy wraz z nimi poszukają odpowiedzi na pytanie „jakie są moje prawa?”. W dżungli paragrafów bohaterom serialu pomagać będą prawdziwi prawnicy. Z pełnym zaangażowaniem udzielą porad, skomentują i wyjaśniają, jak zachować się w danej sytuacji.

Każdy odcinek to nowi bohaterowie walczący o swoje prawa. To opowieści o zwykłych ludziach w niespotykanych życiowych sytuacjach. Szokujące i zaskakujące wydarzenia, które miały miejsce w ich życiu swój finał znajdują w sądzie. Pierwszy sezon serialu rozpoczyna historia gospodyni domowej, Lidii. Kobieta walczy z towarzystwem ubezpieczeniowym o wypłatę odszkodowania po śmierci męża. Czy bezduszność urzędników sprawi, że samotna, bezrobotna matka wyląduje na bruku? Wśród bohaterów serialu znajdzie się także 14-letnia Klaudia, która po śmierci rodziców trafi pod opiekę ciotki. Kobieta zdefrauduje spadek nastolatki. Czy Klaudia odzyska swój majątek? Kto zaopiekuje się dziewczyną? O tym, że nie można ufać nawet najbliższym przekonamy się na przykładzie Weroniki i Wiktora. Zakochani biorą ślub w USA. Po powrocie do Polski okazuje się, że Wiktor ma już żonę, a ślub z Wiktorią to jedynie dobrze zaplanowana pułapka. Mężczyzna wraz ze swoją żoną Bożeną chcą aby Wiktoria urodziła im dziecko… Czy uda im się wykorzystać młodą kobietę? Czy pozbawią ją praw rodzicielskich?

Te i pozostałe historie opowiedziane w serialu nie są fikcyjne, bazują na prawdziwym prawie i wyrokach. Ekipa serialu towarzyszy obu stronom sporu prawnego. Pomaga im i stara się o to, żeby przeciwnik otrzymał zasłużoną karę i zwyciężyła sprawiedliwość.

To czym różni się ten program od innych z tego gatunku, to obecność profesjonalnego prawnika, który odnosząc się do konkretnej sytuacji przedstawionej w odcinku, wyjaśnia bohaterom i widzom ich prawa oraz udziela profesjonalnej porady prawnej. Wiedza zdobyta w ten sposób, może stać się przydatna w życiu codziennym widzów w analogicznej sytuacji – mówi Maciej Myszka, producent serialu.

Za produkcję serialu „Poznaj swoje prawa” odpowiada Tako Media. Reżyserem nadzorującym tę produkcję jest Okił Khamidow.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *