Platforma Hybrydowa TVP z kanałem TVP Bieszczady (grafika)

TVP Bieszczady, czyli kanał wirtualny i aplikacja turystyczna na Platformie Hybrydowej TVP, ruszy jeszcze w lipcu 2014 roku. Kanał powstaje dzięki współpracy oddziału Telewizji Polskiej w Rzeszowie, Ośrodka – TVP Technologie oraz samorządu województwa podkarpackiego.

Dzięki technologiom nadawcy publicznego, nagrodzonym w tym roku m.in. na targach Media Expo w Poznaniu i wyróżnionym godłem „Teraz Polska”, dwa przedsięwzięcia pod wspólną nazwą TVP Bieszczady zaoferują ofertę krajoznawczo-turystyczną:

1. Na Platformie Hybrydowej Telewizji Polskiej zainstalowana zostanie 21 lipca (z dostępnością do co najmniej 30 września) aplikacja poświęcona Bieszczadom. Znajdą się na niej informacje, filmy i zdjęcia przedstawiające i opisujące ten region. TVP Bieszczady jest pilotażowym elementem ogólnopolskiej aplikacji turystycznej, która w przyszłości powstanie na Platformie Hybrydowej TVP.

2. Dodatkowo w dniach 25-27 lipca 2014 roku stworzony zostanie specjalny kanał telewizyjny: TVP Bieszczady nadawany w aplikacji TVP Stream dostępnej w internecie i na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony itp.). Kanał będzie także można oglądać na Platformie Hybrydowej TVP HbbTV. Większość materiałów znajdzie się również na „klasycznej” antenie TVP Rzeszów. Kanał TVP Bieszczady będzie nadawany przez pięć godzin dziennie i później powtarzany.

W jego ramach powstanie też plenerowe studio w Polańczyku, które na żywo pokazywać będzie ludzi związanych z Bieszczadami, emitować fragmenty koncertów Festiwalu Piosenki – EKO Cypel 2014 (25-27 lipca), w tym z udziałem „Wołosatek” i „Wolnej Grupy Bukowina”, przedstawiać najciekawsze miejsca i wydarzenia bieszczadzkie oraz pokazywać filmy o bieszczadzkiej przyrodzie, kulturze i turystyce zrealizowane przez Telewizję Polską.

Kanał TVP Bieszczady powstał w wyniku połączenia merytorycznego i technologicznego potencjału TVP oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa podkarpackiego. Pomysł ten Telewizja Polska planuje stopniowo rozszerzać na inne regiony kraju. M.in. prowadzone są już rozmowy na temat powstania TVP Tatry. W rozwoju tego przedsięwzięcia wykorzystane zostaną doświadczenia rzeszowskiego oddziału TVP.

tvpbieszczady

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *