Poczta Polska będzie sprzedawała odbiorniki DVB-T za 99 zł

Poczta Polska w związku ze zbliżającym się pierwszym etapem wyłączania telewizji analogowej, który będzie miał miejsce już 7 listopada 2012 roku w części województwa lubuskiego, postanowiła dystrybuować odbiorniki DVB-T w bardzo korzystnej cenie – 99 zł (wraz z kosztami przesyłki 115 zł). Sprzęt marki Manta oraz Opticum będzie można zamawiać u listonoszy bądź przez sms, co ma być możliwe już w przyszłym tygodniu.

Akcji przeprowadzanej przez Pocztę Polską patronuje Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego oraz Elektronicznego (ZIPSEE). Pocztę Polskę oraz producentów odbiorników DVB-T do wspólnej akcji, wiosną tego roku, namawiał ówczesny wiceminister administracji i cyfryzacji Igor Ostrowski, ale formalnie polski rząd nie firmuje tej inicjatywy, gdyż w październiku ma ruszyć z własną akcją. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ogłosiło przetarg na druk ulotek informacyjnych, który ma być zamknięty 12 października, a cały nakład ma być gotowy do 17 października.

Problemem wyłączenia telewizji analogowej zajęła się również Telewizja Polska, która podpisała umowę z ochotniczą strażą pożarną – strażacy będą pomagać starszym osobom w ustawieniu anten i odbiorników. Telewizja Polska zastanawia się także nad objazdowym „miasteczkiem cyfryzacyjnym”, które miałoby dotrzeć do małych miast i wsi.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *