POLO TV z rekordową oglądalnością w czerwcu

POLO TV, lider kanałów muzycznych dostępnych na terenie Polski, osiągnął w czerwcu br. najwyższy poziom oglądalności od początku swojego istnienia. Stację włączyło ponad 12,2 mln osób, czyli 34,3% wszystkich widzów w Polsce. W grupie komercyjnej 16-49 kanał uzyskał 1,67% udziału w rynku telewizyjnym. Transmisja II Ogólnopolskiego POLO TV Hit Festival, który odbył się 4 lipca w Szczecinku, osiągnęła 3,5% udziału w rynku telewizyjnym.

Kanał POLO TV osiągnął w czerwcu 2015 roku najlepszy od momentu startu wynik oglądalności. Średnią minutę programu oglądało ponad 45 tys. osób w wieku 16-49 lat oraz 72 tys. osób w wieku 4+. W grupie komercyjnej udział stacji w rynku telewizyjnym wyniósł 1,67%, co stanowi sumę udziałów stacji muzycznych spoza Grupy ZPR Media.

Relacja z II Ogólnopolskiego POLO TV Hit Festival zgromadziła piątą pod względem wielkości widownię wśród wszystkich programów POLO TV w historii stacji. Każdą minutę koncertu oglądało średnio ponad 240 tys. widzów, a cała transmisja zgromadziła przed telewizorami ponad 1,2 mln widzów. Przełożyło się to na 3,5% udział w rynku telewizyjnym w grupie komercyjnej 16-49. Transmisja zeszłorocznej imprezy wygenerowała 2,23% udziału w tej samej grupie docelowej. Udział stacji wzrósł więc o 58% w porównaniu z poprzednią edycją Festivalu.

Sobota 4 lipca była dla POLO TV najlepszym dniem pod względem oglądalności od Sylwestra 2013. Średnio stację oglądało 185 tys. widzów, co dało ponad 3% udziału w rynku telewizyjnym w grupie 16-49. To był drugi pod względem oglądalności najlepszy dzień w historii POLO TV.

Źródło: Lemon Records

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *