Polsat rusza z wiosenną ofertą

Już w marcu na antenie Polsatu pojawi się nowość – „Celebrity Splash!”. W programie zmierzą się ze sobą aktorzy, sportowcy, wokaliści i gwiazdy telewizji. Widzowie zobaczą kto okaże się najlepszy w widowiskowej, ale i bardzo niebezpiecznej konkurencji jaką są skoki do wody – jednej z najbardziej efektownych dyscyplin olimpijskich. W piątkowe wieczory Polsat zaprosi widzów na parkiet „Dancing with the Stars. Tańca z Gwiazdami”, gdzie 12 par rozpocznie taneczną rywalizację o nową statuetkę Kryształowej Kuli i tytuł najlepszego tancerza wśród gwiazd. Wciąż wiele inspiracji, do własnych kulinarnych eksperymentów będzie można czerpać oglądając zmagania kuchennych profesjonalistów i utalentowanych amatorów w programach „TOP CHEF” i „Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia”. W trzeciej odsłonie rozrywkowego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zobaczymy przemiany gwiazd, które wykonają największe hity ze szczytów światowych list przebojów. W 9. edycji „Tylko muzyka. Must be the music” znów szansę dostaną młodzi, zdolni wykonawcy i ich autorska muzyka. W czwartki widzowie Polsatu zobaczą co nowego zdarzy się w życiu Ingi, Patrycji, Zuzy i Anki, czyli serialowych „Przyjaciółek”, a w środy pośmieją się z samych siebie w pełnym iluzji i ironii „Świecie według Kiepskich”.

ROZRYWKA

„Celebrity Splash!” – NOWOŚĆ

Absolutna nowość! Hit w Holandii, Wielkiej Brytanii, Argentynie, Francji, Hiszpanii, USA i Rosji, który z sukcesem zrealizowano już w sumie w ponad 20 krajach! Doceniony przez widzów za prawdziwe emocje i sportową rywalizację. W programie jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było – „Celebrity Splash!” – 24 uczestników zmierzy się ze sobą w ekstremalnie trudnej konkurencji skoków do wody z kilkumetrowej wieży. To będzie połączenie sportu i rozrywki, w którym stopień trudności niebezpiecznych skoków i powietrznych ewolucji, będzie rósł z kolejnymi etapami programu. Jak poradzą sobie z tą trudną konkurencją gwiazdy telewizji, aktorzy, sportowcy i wokaliści? Widowiskowa konkurencja olimpijska, tak wspaniale prezentująca się w telewizyjnych przekazach, będzie nie lada wyzwaniem dla gwiazd, które będą musiały zmierzyć się nie tylko z wielogodzinnymi treningami i trudnościami technicznymi, ale również z lękiem wysokości i przede wszystkim własnymi słabościami. „Celebrity Splash!” to również gigantyczne i bezprecedensowe wyzwanie dla realizacji telewizyjnej, której efekty będziemy mogli podziwiać wprost z serca zachwycających basenów Term Maltańskich w Poznaniu.

Jesienią obok pasji gotowania, doskonałego śpiewu i tańca na najwyższym poziomie Polsat postawi na program, który zaprezentuje zupełnie nowe oblicze gwiazd. Sportowa rywalizacja w rozrywkowym wydaniu, czyli „Celebrity Splash!” udowodni, czy z niebezpieczną i trudną konkurencją dla profesjonalistów jaką są skoki do wody, poradzą sobie gwiazdy telewizji i sportu. Powodów do obaw nie zabraknie, dla wielu już samo zetknięcie z wodą nie będzie miłym doświadczeniem, tym bardziej, że wokaliści, aktorzy i sportowcy występujący w show będą próbowali sprostać zadaniu wykonując skoki z trampolin i platform umieszczonych na kilku wysokościach – 3, 5, 7,5 i 10 metrów. Już samo spojrzenie w dół na taflę basenu wywołuje lęk wysokości i będzie wymagało nie lada determinacji w walce z własnymi słabościami. Dla kogoś kto nigdy nie skakał do wody, jak czynią to profesjonalni zawodnicy, już niewielka wysokość będzie nie lada wyznawaniem wymagającym odwagi i wielu godzin treningu, by sprostać technicznym wyzwaniom skoku i wykonać go jak najlepiej.

W czterech odcinkach eliminacyjnych wystąpi aż 24 uczestników, podzielonych na 6 osobowe zespoły. Z każdego z nich do dalszej rywalizacji przejdą 3 gwiazdy; dwie bezpośrednio po pierwszym skoku i jedna po tzw. „Jump – off” – dodatkowym skoku dogrywce. Podobnie rywalizacja będzie przebiegać w dwóch odcinkach ćwierćfinałowych. W półfinale zobaczymy 6 gwiazd, z którego 4 wejdą do ostatniego odcinka finałowego. Show „Celebrity Splash!” będzie realizowany w Poznaniu w spektakularnym kompleksie basenów Term Maltańskich, najnowocześniejszym obiekcie tego typu w Europie i jedynym w Polsce, którego wspólna powierzchnia lustra wody 18 basenów równa jest 40 boiskom siatkarskim. Termy Maltańskie do którego budowy zużyto 44 000 ton betonu i 100 000 ton piasku oraz 2 200 ton stali i 3 500 m² szkła, tylko w ubiegłym roku odwiedziło ponad 2 miliony osób. Uczestnicy show będą skakać z wież do największego w kompleksie – 50 metrowego basenu olimpijskiego, o 5 metrowej głębokości.

Program będzie dużym wyzwaniem realizacyjnym również ze względu na warunki panujące na basenie – niemal 60% wilgotności i temperaturę 37 stopni Celsjusza. Scenografia oparta na grze świateł, będzie bazowała na specjalnych lampach ledowych. Szczególnym zabezpieczeniom podlegać będą wszystkie kable które zostaną poprowadzone w 100 metrowych rynnach, a cały sprzęt będzie szczegółowo dezynfekowany. Wokół basenu powstanie blisko 150 m2 gumowych ścieżek i zabezpieczeń na których staną kamery i światła. Show „Celebrity Splash!” będzie realizowane na żywo przez 12 kamer, w tym jedną kamerę podwodną obsługiwaną przez nurka, oraz specjalną „Fly – came”, która będzie poruszała się na dużej wysokości nad basenem pokazując szczególnie efektowne skoki z 7,5 i 10 metrów. W każdym odcinku prócz rywalizacji uczestników, widzowie zobaczą specjalnie przygotowane przez reprezentantów Polski pokazy skoków, podwodnego baletu synchronicznego i tańca. Niezwykle efektowne i skomplikowane układy choreograficzne będą realizowane zarówno z poziomu wież, specjalnych podwieszanych platform, jak i 10 metrowej przezroczystej sceny z pleksi wchodzącej w głąb tafli wody.

W programie zobaczymy.: bokserskiego mistrza Europy Przemysława Saletę, byłego mistrza zapasów Andrzeja Suprona, Ilonę Felicjańską, aktorów Przemysława Cypryańskiego, Andrzeja Młynarczyka, Roberta Moskwę i Włodzimierza Matuszaka, aktorki Elżbietę Jędrzejewską i Julię Wróblewską, showmana Bilguuna Ariunbaatara, dziennikarza Telewizji POLSAT Macieja Dowbora, wokalistę i lidera zespołu Weekend Radosława Liszewskiego, wokalistkę, blogerkę, jedną z trzech najbardziej wpływowych Polek w Internecie – Saszan, Miss Polonię 2010 – Rozalię Mancewicz, 70-krotnego reprezentanta Polski, byłego piłkarza Piotra Świerczewskiego, dziennikarkę, której wolność daje motocykl, a olbrzymi lęk od zawsze budzi woda – Odetę Moro, tancerkę i modelkę Dorotę Czaję, kucharza „TOP Chef” Dariusza Kuźniaka, aktorki znane widzom z serialu „Rodzina zastępcza”: Monikę Mrozowską i Misheel Jargalsaikhan, karatekę Tomasza Puzona, paraolimpijczyka Andrzeja Szczęsnego, modelkę Olę Ciupę, oraz najpopularniejszego rolnika w Polsce – Adama Kraśko.

polsatcelebritysplash

Zmagania gwiazd oceni trójka jurorów:
– najbardziej utytułowana pływaczka, to ona dała Polakom najwięcej radości na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 zdobywając aż 3 medale, w tym ten najcenniejszy – złoty. Wielokrotna mistrzyni świata i Europy (10 złotych medali, 7 srebrnych i 6 brązowych), rekordzistka na dystansie 200 metrów w stylu motylkowym, zawsze wrażliwa na los chorych dzieci i potrzebujących – Otylia Jędrzejczak.
– głos, który znają wszyscy fani sportu. Jego relacje robią furorę i nie pozostawiają obojętnym. Emocjonalne komentarze wypowiadane na ostatnim tchnieniu i językowe lapsusy, które przechodzą do historii to jego specjalność, radiowa osobowość, której nie powstydziłby się żaden telewizyjny program – dziennikarz sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch. Ma fanów którzy oglądając mecz wyłączają dźwięk telewizora, a włączają jego komentarz w radio. Ten chyba najsłynniejszy, który przyniósł mu popularność wśród wszystkich kibiców piłki nożnej: – Panie Turek, niech pan tu kończy to spotkanie! wypowiedział podczas meczu Widzewa Łódź z Brondby Kopehaga w walce o Ligę Mistrzów w 1996 roku.
– z takim zadaniem jeszcze się nie mierzyła. Aktorka wszechstronna, wielokrotnie nagradzana za interpretacje teatralne, która z powodzeniem radzi sobie przed kamerą, w teatrze i przed radiowym mikrofonem. Doskonała w komediach, niezwykle przekonywująca i sugestywna w rolach dramatycznych, otwarta na sceniczne eksperymenty, kochana przez kobiety Danuta Stenka, na skoki i zmagania gwiazd spojrzy okiem widza.

Program poprowadzi duet: dziennikarz, pasjonat sportu, triathlonu i zdrowego trybu życia Łukasz Grass oraz urodzony showman Krzysztof „Jankes” Jankowski, z zawodu elektryk, a w życiu prezenter radia Eska.

Zwycięzca programu, o którym zdecydują zarówno oceny jurorów jak i smsowe głosy widzów otrzyma 100 tys. złotych, z których połowę przekaże na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Dla Telewizji POLSAT show produkuje firma Rochstara, na podstawie holenderskiego oryginału „Celebrity Splash!” na licencji Warnera.

Premiera: sobota, 7 marca, godzina 20:00

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”

W dwóch sezonach tanecznych zmagań, upragnione Kryształowe Kule w geście zwycięstwa wzniosły dwie piękne kobiety: Aneta Zając i Agnieszka Sienkiewicz, oraz jeden mężczyzna, prawdziwy taneczny mistrz i świetny nauczyciel Stefano Terrazzino, który w Wielkim Finale 2. edycji spowodował, że aż zabujało pokładem, gdy przy dźwiękach muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”, na parkiet wkroczył jako kapitan Jack Sparrow – jury po występie Agnieszki i Stefano wręcz zaniemówiło… Kto będzie następny? Najlepsze rozrywkowe show, hit, którego finał jesiennej edycji oglądało ponad 4,5 mln widzów wraca z nową plejadą gwiazd i tancerzy! Wiosną „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” ponownie zaskoczy! Taniec bez granic, rywalizacja, emocje i magia, którą można wyczarować tylko na tanecznym parkiecie – szykuje się naprawdę doskonała rozrywka.

polsattaniecz2015

W wiosennej edycji show wystąpią: Tatiana Okupnik – wokalistka i autorka tekstów, o której – gdyby nie była związana z muzyką – można by powiedzieć, że jest romanistką interesującą się ziołolecznictwem i… tańcem; aktorka, która nie boi się mówić tego, co myśli, ani żyć tak jak chce – Ewa Kasprzyk, utytułowany windsurfingowiec, wielokrotny mistrz świat i Europy – Wojciech Brzozowski, bokser Marcin Najman, kulinarny patriota i sympatyk azjatyckich smaków w jednym, bloger, dla którego kuchnia to coś więcej niż gotowanie, znany z programu „TOP Chef” – Grzegorz Łapanowski, wokalista i dziennikarz w jednym, dla którego wszystkie kobiety są gorące – Norbi, aktor filmowy i teatralny, który swoje umiejętności taneczne ocenia żartobliwie na „0” – Łukasz Garlicki, oraz aktor Krzysztof Wieszczek, który do „Tańca z Gwiazdami” poszedł dla mamy; wokalistka, aktorka, youtuberka i modowy ekspert – Ada Fijał, Polka urodzona w Kazachstanie, aktorka, która szturmem podbiła polski rynek filmowy – Julia Pogrebińska, aktorka serialowa znana zarówno w Polsce i w Norwegii – Sylwia Juszczak – Arnesen oraz modelka Giorgio Armani, Gucci, Chanel, Yves Saint Laurenta, Christiana Diora, Marca Jacobsa, Johna Galliano i Kenzo – Kamila Szczawińska.

Tańczące gwiazdy i ich trenerów oceniać będzie jury w składzie: Beata Tyszkiewicz, Iwona Pavlović, Michał Malitowski i Andrzej Grabowski. Program poprowadzą niezmiennie Anna Głogowska oraz Krzysztof Ibisz.

Finał 2. Edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” oglądało ponad 4,5 mln widzów.

Program na zlecenie Telewizji POLSAT realizuje Rochstar.

Premiera: piątek, 6 marca, godzina 20:00

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Wiele godzin treningów wokalnych, choreograficznych oraz precyzyjnej i żmudnej charakteryzacji, niezwykłe muzyczne wyzwania, oraz trema, która podczas finałowego wykonania w pełnej stylizacji i otoczeniu spektakularnej scenografii może dopaść nawet najbardziej doświadczonych artystów. Tego mogą spodziewać się biorący udział w programie uczestnicy, a na finalny efekt ich pracy czekają miliony polskich fanów show. Wiosną za jurorskim stołem ponownie zasiądzie królowa aktorskich i wokalnych zmagań, zwyciężczyni 1. edycji programu – Katarzyna Skrzynecka, kochany przez Polaków, wybitny aktor – Paweł Królikowski, doskonale znana w Polsce i na świecie diwa operowa Małgorzata Walewska oraz najlepszy z najlepszych dj-ów polskiej sceny klubowej DJ Adamus. To oni wyłonią zwycięzcę z zupełnie nowego grona uczestników. Jakiego?

O Złotą Twarz i czek na 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny powalczą: Anna Czartoryska-Niemczycka – prawdziwa księżniczka, od dziecka mająca jasno wytyczony cel, by zostać piosenkarką i aktorką; Kaja Paschalska – od blisko 2700 odcinków Ola Lubicz z popularnego serialu „Klan”, czyli dziewczyna, która dorastała wraz z telewizją (zadebiutowała w niej jako 11-latka), w swoim dorobku ma również 2 płyty; Katarzyna Cerekwicka – zwyciężczyni jednego z koncertów finałowych „Szansy na sukces”, programu będącego prawdziwą kuźnią talentów, która swoim hitem „Na kolana” dosłownie rzuciła fanów na kolana; Katarzyna Ankudowicz – znana m.in. z roli szalonej Beaty Mazur w „Pierwszej miłości”, talent komediowy pokazała w serialu „Bulionerzy”, a na swoim koncie ma wiele kreacji filmowych i teatralnych, artystka pełna pozytywnej energii.

polsattwojatwarzbrzmiznajomo6

W męskim gronie uczestników znajdą się: Stefano Terrazzino – świetny tancerz i choreograf, aktor, pasjonat włoskiej kuchni, i… wokalista; Matti Jakubiec – wokalista, aktor do niedawna związany z Teatrem Studio Buffo, występował w spektaklach „Romeo i Julia” oraz „Metro” Janusza Józefowicza; Grzegorz Wilk – solista chóru Piotra Rubika, jeden z najpopularniejszych wokalistów programu „Jaka to melodia”; – Jeśli coś jest nie do zaśpiewania, wtedy dzwonię do Wilka – tak mówił o nim Włodzimierz Korcz; Robert Rozmus – człowiek orkiestra z duszą artysty, aktor musicalowy, przygotowuje się do premiery „Mamma Mia” w Teatrze Roma.

Program dla Telewizji POLSAT realizuje Endemol Polska.

Premiera: sobota, 7 marca, około godziny 22:00

„Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia”

Gwiazdy w kuchni oraz w restauracji, do tego wyjątkowe nagrody – a wszystko to z udziałem czternastu nowych uczestników i pod wodzą mistrza polskiej gastronomii, Wojciecha Modesta Amaro. Trzecia edycja najlepszego kulinarnego show w Polsce będzie gwiazdorska pod każdym względem, a dziesięć pełnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji odcinków już od 10 marca na antenie Telewizji POLSAT.

W trzeciej odsłonie „Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia” – najgłośniejszym i najchętniej komentowanym kulinarnym reality show w Polsce – czternastu nowych gladiatorów stanie na kulinarnej arenie i stoczy najgorętszą walkę wiosennego sezonu. Przed nimi mordercza praca w najbardziej piekielnej kuchni w Polsce. A w ostrej rywalizacji konkurujących zawodników wesprą gwiazdy telewizji. Po raz pierwszy w polskiej edycji „Hell’s Kitchen”, znani i lubiani połączą swoje siły z uczestnikami i staną z nimi do rywalizacji w kuchni! Które gwiazdy lubią gotować i odważą się podjąć wyzwanie w kuchni szefa Amaro? Czy sprostają wysokim wymaganiom? A kogo ze znanych kulinarne zmagania przerastają? O tym przekonamy się już wiosną! Gwiazdorskie będzie także nowe menu restauracji „Hel’ls Kitchen”, sygnowanej nazwiskiem szefa kuchni Atelier Amaro – jedynej w Polsce restauracji wyróżnionej prestiżową gwiazdką „Czerwonego przewodnika” Michelin oraz czterema czapkami i tytułem Szefa Roku, przyznawanymi przez informator „Gault&Millau”. Czternastu śmiałków zostanie całkowicie odizolowanych od świata na 10 tygodni. Bez telefonów komórkowych, radia, telewizji, internetu, zegarków i możliwości kontaktowania się z bliskimi, zamieszkają w ekskluzywnym apartamencie i będą pracować w „Piekielnej Kuchni”, a wszystkie poczynania odważnych adeptów sztuki kulinarnej walczących o 100 tysięcy złotych i pracę w restauracji Wojciecha Modesta Amaro będą śledziły kamery.

Wiosną w restauracji „Hell’s Kitchen”, pojawi się także nowe, gwiazdorskie menu sygnowane nazwiskiem szefa kuchni Atelier Amaro – jedynej w Polsce restauracji wyróżnionej prestiżową gwiazdką „Czerwonego przewodnika” Michelin oraz czterema czapkami i tytułem Szefa Roku, przyznawanymi przez informator „Gault&Millau”.

Program dla Telewizji POLSAT przygotowuje Jake Vision.

Premiera: wtorek, 10 marca, godzina 20:05

„TOP CHEF”

Dotychczasowi polscy TOP CHEF-owie robią zawrotną karierę. Zakochany w Polsce, jako pierwszy zdobył tytuł TOP CHEF w Polsce, Martin Gimenez Castro prowadzi dziś autorską restaurację „Salto” w Warszawie, błyskotliwy Sebastian Olma z drugiej edycji jest szefem kuchni w nagrodzonej tytułem „Knajpy roku” – „Cafe Zielony Niedźwiedź”. Z kolei zwycięzca ostatniej, 3. edycji kulinarnego show, Marcin „Tiger” Przybysz przygotowuje się właśnie do otwarcia własnego kulinarnego biznesu. Poprzedni sezon poziomem i popularnością przebił wszystkie dotychczasowe, a finałowy odcinek oglądało niemal 2,2 mln widzów. Zacięta rywalizacja, kontrowersyjne czasem decyzje jury budziły skrajne emocje wśród wielbicieli programu, którzy mocno trzymali kciuki za swoich faworytów.

Jedno jest pewne – ani uczestnicy, ani widzowie nie będą się nudzić, bo nowe zadania przygotują dla nich niezwykle wymagające gwiazdy. W kuchni „TOP CHEF” zagoszczą w tym sezonie m.in.: były mistrz świata w boksie, niepokonany przez 12 lat Dariusz „Tiger” Michalczewski, mistrzyni olimpijska, pływaczka Otylia Jędrzejczak. Gwiazdy sportu ocenią dania na bazie kuchni niemieckiej – eintopfy, czyli potrawy jednogarnkowe. Tryskająca nieposkromioną energią aktorka Sonia Bohosiewicz, prowadzący hitowe show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Piotr Gąsowski i artystka kabaretowa, kobieta o stu twarzach Katarzyna Pakosińska spróbują potraw inspirowanych filmowymi scenami, a zatem: spaghetti z produkcji „Zakochany kundel” i hamburgerów z „Pulp Fiction”. Z kolei wybitna wokalistka jazzowa Urszula Dudziak, i jeden z frontmanów zespołu „Afromental” Wojtek „Łozo” Łozowski sprawdzą, czy uczestnicy potrafią przygotować naprawdę smakowite, klasyczne, amerykańskie sandwiche.

polsattopchef
Zdjęcie: T. Żukowski

Wyłonionych w castingu kucharzy czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna – tytuł TOP CHEF i 100 tysięcy złotych. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych – przegrany musi spakować swoje noże i opuścić program.

Uczestników podczas kolejnych zadań oceni jury, na którego czele stanie ponownie Wojciech Modest Amaro. Pozostali członkowie jury to: Grzegorz Łapanowski, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz.

Program dla Telewizji POLSAT przygotowuje Jake Vision.

Premiera: środa, 4 marca, godzina 20:40

„Tylko muzyka. Must be the music”

Przed nami 9. edycja „Tylko muzyka. Must be the music”. Nieprzerwanie od 4 lat jest najchętniej oglądanym muzycznym show, w którym promujemy młodych, zdolnych wykonawców i ich autorską muzykę. Tylko u nas soliści i zespoły mają realną szansę na rozpoczęcie muzycznej kariery i swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej. – Z tych, którzy pokazali się w castingach 9. edycji można by zmontować 3. edycje na bardzo dobrym poziomie! – zdradza juror show Piotr Rogucki. Artyści, po występie w programie, który wypromował już wielu wykonawców, wydali łącznie 25 płyt, z których 2 są dziś platynowe! W ostatniej edycji triumfował zespół Besides oczarowując widzów instrumentalną, gitarową muzyką. Kto okaże się odkryciem muzycznej sceny „Tylko muzyka” wiosną? Odpowiedź już wkrótce.

polsattylkomuzyka2
Zdjęcie: P. Tarasewicz

„Tylko muzyka” to wybuchowa muzyczna mieszanka stylów, wokalistów, instrumentalistów, beatboxerów, zespoły rockowe, hip hopowe i ludowe, ale także ci, którzy w swojej muzyce stawiają na wyszukaną oryginalność. Oceniać ich będą dobrze znani z poprzednich edycji specjaliści, dla których liczy się przede wszystkim – tylko muzyka. Władze w jurorskim składzie będzie pełniła Kora – prawdziwa liderka w życiu i na scenie, niepokorna, nietuzinkowa i zawsze emocjonalna. Nauczycielka gwiazd, autorytet w dziedzinie emisji głosu i kształcenia słuchu Elżbieta Zapendowska jak nikt inny rozpozna szczerość i autentyczność na scenie. Adam Sztaba doskonały dyrygent, muzyk i aranżer z łatwością oceni stopień trudności utworów i wskaże błędy, a Piotr Rogucki wokalista i lider Comy, ponownie będzie zachwycał się najbardziej oryginalnymi występami z wdziękiem wprowadzając jurorów w stan kontrolowanego osłupienia. Program poprowadzi sprawdzony duet Paulina Sykut – Jeżyna i Maciej Rock.

„Tylko muzyka” była najchętniej oglądanym show muzycznym jesieni 2014. Średnia oglądalność 10 odcinków ostatniego sezonu wyniosła blisko 2,5 mln widzów.

Program dla Telewizji POLSAT produkuje Jake Vision.

Premiera: niedziela, 15 marca, godzina 20:05

„Nasz nowy dom”

„Nasz nowy dom” to program, który wzrusza i nikogo nie pozostawia obojętnym. W 3 edycjach programu pomogliśmy ponad 30 rodzinom, odnawiając domy w których mieszka ponad 200 osób. Zmieniliśmy ich życie, pomagając tym, którzy sami nie mogli sobie pomóc. Wiosną Katarzyna Dowbor i jej ekipa znów wyruszy w Polskę, by w ekstremalnie krótkim czasie – zaledwie kilka dni – przeprowadzić generalny remont domów i mieszkań.

Jesienią „Nasz nowy dom” co tydzień poprawiał wyniki oglądalności, ustanawiając nowe rekordy. Aż 7 odcinków programu oglądało co tydzień powyżej 2 mln widzów, a największą oglądalność zgromadził odcinek wyemitowany 16 listopada – „Nasz nowy dom” obejrzało wtedy blisko 2,8 mln widzów. W najnowszym 4. sezonie, ekipa programu znów wyruszy w Polskę, by spieszyć z pomocą najbardziej potrzebującym. W pierwszych odcinkach premierowej serii odwiedzą m.in. Ludwików, Boże, Dąbrówkę i Legionowo. „Nasz nowy dom” niezmiennie będzie prowadzić Katarzyna Dowbor, która nie raz udowodniła, że nie ma dla niej zadań niewykonalnych, pomoże jej doskonale zorganizowana architekt z wizją Martyna Kupczyk oraz kierownicy robót Artur Witkowski i Robert Grudek, bez których remont w tak krótkim czasie nie miałby szans powodzenia.

Program „Nasz nowy dom” na zlecenie Telewizji POLSAT produkuje firma Constantin Entertainment.

Premiera: niedziela, 1 marca, godzina 17:45.

SERIALE

„Przyjaciółki”

Miliony widzów pokochały przebojowe „Przyjaciółki”. Tysiące fanów kibicują im na Facebooku, z zapałem komentując ich radości i troski z każdego odcinka. W piątej odsłonie hitowego serialu emocji z pewnością nie zabraknie. Patrycja zostanie bezrobotna, Zuzę trafi strzała Amora, Anka stoczy z byłym mężem batalię o dom, a w życiu Ingi znienacka pojawi się… pewien tajemniczy mężczyzna. Każda z naszych, kochanych „Przyjaciółek” z osobna nie poradziłaby sobie z problemami, ale wspólnie są niepokonane! Obok czterech głównych aktorek – Joanny Liszowskiej, Anity Sokołowskiej, Małgorzaty Sochy i Magdaleny Stużyńskiej-Brauer zobaczymy ponownie Agnieszkę Sienkiewicz oraz nowych bohaterów: Martę Żmudę-Trzebiatowską oraz Mariusza Bonaszewskiego, którzy zatrzęsą światem „Przyjaciółek”.

polsatprzyjaciolki

Piąty sezon „Przyjaciółek” zapewni widzom moc wrażeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Miłość Patrycji (Joanna Liszowska) i Michała (Marcin Rogacewicz) czekają wielkie wyzwania, oboje stracą swoje miejsce pracy, a w ich życiu ponownie pojawi się szansa na adopcję dziecka. Na horyzoncie zakochanej Ingi (Małgorzata Socha), która zacznie układać sobie życie z Szymonem (Filip Bobek), nagle pojawi się jeszcze jeden mężczyzna – Jerzy (Mariusz Bonaszewski). Czy to spotkanie odmieni jej życie? Czy będzie gotowa na spotkanie po latach? Anka (Magdalena Stużyńska-Brauer) tryska energią. Otwiera z Ingą muffiniarnię, ma nową miłość, wierzy, że wszystko co najlepsze w życiu jeszcze przed nią! Jednak w jej związek z Maćkiem (Krzysztof Wach) wtrąci się znów Paweł (Bartek Kasprzykowski), który wraz ze swoją nową partnerką Natalią (w tej roli Marta Żmuda-Trzebiatowska) wprowadzi się do starego domu, o który rozpocznie się bezpardonowa walka. Z kolei na Zuzę (Anita Sokołowska) spadnie grom z jasnego nieba! Przypadkowe spotkanie z Jerzym (Mariusz Bonaszewski) wywróci ich światy do góry nogami. Co będzie, gdy w końcu odkryje, że Jerzy jest blisko związany z Ingą? Pani Dyrektor będzie zakręcona jak nigdy! Nie dość, że zakocha się na zabój, to stanie do walki o fotel prezesa banku.

Serial na zlecenie Telewizji POLSAT produkuje Akson Studio, a reżyseruje Grzegorz Kuczeriszka.

Premiera: czwartek, 5 marca, godzina 21:00

„Pierwsza miłość”

Kiedy przeszło 10 lat temu Aneta Zając, czyli serialowa Marysia, wypowiadała na planie pierwsze scenariuszowe kwestie, nie mogła się spodziewać, iż jej przygoda z „Pierwszą miłością” potrwa ponad dekadę. Jej zawiłe i często dramatyczne losy każdego wieczora śledzą miliony widzów. Scenarzyści produkcji i tym razem nie zawiodą, a w życiu naszych bohaterów pojawią się kolejne, arcyciekawe zawirowania. Marysia i jej partner Aleks (Hubert Jarczak) za sprawą młodej członkini gangu o imieniu Melka (Ewa Jakubowicz) znajdą się na zakręcie. Czy uda im się pokonać kryzys? A może tę sytuację wykorzysta ojciec Krystiana (Patryk Pniewski) – Michał (w tej roli Wojciech Błach) – przystojny mecenas, który w tym sezonie dołączy do obsady? Kinga (Aleksandra Zienkiewicz) i Artur (Łukasz Płoszajski) zechcą się pobrać. Jednak niektórym osobom będzie zależało, by do ślubu nie dopuścić… Jakich forteli użyją zazdrośni „przyjaciele”? Wiele wydarzy się również w życiu Emilki (Anna Ilczuk) i Bartka (Rafał Kwietniewski). Będą oskarżać się wzajemnie o zdrady. Miłość czy zazdrość? Które uczucie ostatecznie zwycięży? Z kolei Radek (Mateusz Banasiuk), próbując zapewnić Jowicie (Joanna Opozda) życie na odpowiednim poziomie, zacznie mieć finansowe problemy. Jednak największe emocje czekają chyba Sabinę (Urszula Dębska) – wszystko będzie wskazywać na to, że Igor (Rafał Mohr) może opuścić więzienie. Znów wrócą do niej traumatyczne wspomnienia związane z małżeństwem z tym okrutnym psychopatą.

Producentem serialu jest ATM Grupa.

Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 18:00

„Świat według Kiepskich”

Wiosną w życiu bohaterów „Świata według Kiepskich”, najdłuższego sitcomu na świecie, pojawi się wiele zabawnych i wzruszających sytuacji oraz nierozwiązanych tajemnic. Ferdynand założy przedszkole, będzie chciał zainwestować w magiel i odkryje… że jest podsłuchiwany. W wiosennych odcinkach serialu pojawią się gościnnie m.in. Krzysztof Ibisz oraz reprezentant Polski, skuteczny joker w kadrze Adama Nawałki, sławny zdobywca bramki w meczu z Niemcami – Sebastian Mila.

polsatswkwiosna20152
Zdjęcie: Grzegorz Gołębiowski

Ferdek Kiepski, (Andrzej Grabowski) rozmyślając na ławce w parku nad swoim kiepskim życiem, odkryje osobliwą rzecz – że jego, człowieka zasadniczo nie przepadającego za dziećmi, te ostatnie wręcz uwielbiają. Niejako pod naciskiem lgnących do niego maluchów i ich rodziców zostanie zmuszony do założenia społecznego przedszkola. Przy tej okazji okaże się, że Boczek (Dariusz Gnatowski) świetnie sprawdza się jako kucharz od flaczków i bigosu, a Paździoch (Ryszard Kotys) ma katechetyczne wykształcenie. W nowym sezonie „Świata według Kiepskich” zobaczymy całą stałą obsadę serialu: Halinkę (Marzena Kipiel – Sztuka), Waldusia (Bartosz Żukowski), jego żonę Jolasię (Anna Ilczuk), Mariolkę (Barbara Mularczyk), sąsiadkę Helenę Paździoch (Renata Pałys) oraz Zofię Czerwińską, Lecha Dyblika, Andrzeja Gałłę i Krzysztofa Dracza.

Najnowszy, 18. sezon „Świata według Kiepskich” reżyseruje Patrick Yoka. Na zlecenie Telewizji POLSAT serial produkuje ATM Grupa.

Premiera: środa, 4 marca, godzina 20:00

„Słoiki”

Wiosną na antenie Polsatu zadebiutuje również nowy serial paradokumentalny „Słoiki”. Są to prawdziwe historie ludzi, którzy chcieli swój los związać z Warszawą przyjeżdżając z tzw. prowincji. Czasami przypadkowo, bardzo często z zaplanowanym ważnym celem, postanowili porzucić swoje dotychczasowe życie, żeby próbować realizować marzenia w stolicy. Poznamy pełne emocji i wzruszeń historie o marzeniach o lepszym świecie, pieniądzach, karierze, wielkim mieście, w którym życie odbiera się o wiele bardziej intensywnie niż w miasteczku, czy na wsi. Jednych to napędza, innych wypala. Serial pokaże niezwykłe zdarzenia i ścierające się w nim dwa odmienne światy: ten małomiasteczkowy, często bardzo tradycyjny i wielkomiejski – swobodny, kolorowy, w którym można sobie pozwolić na bardzo dużo, ponosząc przy tym ogromne ryzyko. Każdy z tych światów ma swoje blaski i cienie, w każdym można odnaleźć szczęście, ale można też się zagubić. Serial przedstawia historie różnych osób. Ich poruszające koleje życia opowiedziane są z dwóch perspektyw, nowego życia w stolicy i przeszłości, którą zostawił w małym mieście.

Premiera: sobota, 7 marca, godzina 17:45

Wiosną widzowie zobaczą również kontynuacje seriali paradokumentalnych: „Dlaczego ja?” (poniedziałek-piątek, od 2 marca, godzina 17:00), „Trudne sprawy” (poniedziałek-piątek, od 2 marca, godzina 13:00), „Malanowski i Partnerzy” (poniedziałek-piątek, od 2 marca, godzina 16:30), „Zdrady” (czwartek, od 5 marca, godzina 20:00), „Pielęgniarki” (poniedziałek-piątek, od 2 marca, godzina 12:00) oraz „Dzień, który zmienił moje życie” (poniedziałek-piątek, od 2 marca, godzina 14:45).

Producentem seriali „Dlaczego ja?”, „Trudne sprawy”, „Dzień, który zmienił moje życie” i „Zdrady” jest firma Tako Media, „Malanowskiego i partnerów” – Constantin Entertainment, „Pielęgniarek” – ATM Grupa, a „Słoików” Outset Films.

W poniedziałkowe wieczory, w wiosennym paśmie MegaHit Polsat pokaże m.in.: „Dorwać gringo” („Get the Gringo”) z Melem Gibsonem w roli głównej, „Looper – pętla czasu” („Looper”) z Bruce’m Willisem, „Niemożliwe” („Lo Impossible”) z Ewanem McGregorem i Naomi Watts, a także „Moneyball” z Bradem Pittem oraz „Kraina lodu” („Frozen”).

INFORMACJE I PUBLICYSTYKA

„Wydarzenia”, flagowy program informacyjny Polsatu i Polsatu News, nadawany jest w dwóch wydaniach. Główne o godzinie 18:50 prowadzą: Jarosław Gugała, Dorota Gawryluk, Magda Sakowska, Joanna Wrześniewska-Sieger oraz Maciej Stroiński. Wydanie popołudniowe „Wydarzenia 15:50” natomiast prowadzą: Agnieszka Gozdyra, Joanna Wrześniewska-Sieger i Maciej Stroiński.

Zawsze po głównym wydaniu „Wydarzeń” na antenie Polsat News nadawany jest program „Gość Wydarzeń”, w którym Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała i Magda Sakowska przeprowadzają wywiady z najważniejszymi bohaterami dnia.

SPORT

Po doskonałej jesieni w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski w czterech meczach eliminacji ME 2016, wiosną kibiców czekają dwa kolejne pojedynki, które pokaże Polsat i kanał Polsat Sport.

Doskonała jesień zapowiedzią wiosny?

Jesienią obok złotego medalu MŚ w siatkówce mężczyzn, polscy kibice mieli wiele powodów do radości dzięki świetnej postawie naszych piłkarzy. Sezon jesienny upłynął pod znakiem doskonałych występów reprezentacji Adama Nawałki w walce o awans do Euro 2016 we Francji. Szczególnie w pamięci kibiców zapisały się październikowe spotkania, dzięki historycznemu zwycięstwu 2:0 nad Mistrzami Świata – Niemcami w meczu w Warszawie oraz niezwykle zaciętej rywalizacji w spotkaniu z zawsze groźną Szkocją, z którą zremisowaliśmy 2:2. Nasi reprezentanci odnieśli także wyjazdowe zwycięstwa z Gibraltarem i Gruzją. Obok liderów poszczególnych formacji Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika i Wojciecha Szczęsnego, pojawili się nowi bohaterowie zaledwie 21–letni napastnik Arkadiusz Milik oraz joker w talii selekcjonera Adama Nawałki, król środka pola – Sebastian Mila.

Liderzy

Polska po pierwszych 4 meczach eliminacyjnych jest liderem grypy D z 10 punktami. Tuż za nią, ze stratą 3 punktów lokują się reprezentacje: Niemiec, Szkocji i Irlandii i to właśnie te drużyny, obok Polski będą liczyły się w walce o awans na Mistrzostwa Europy, które w 2016 zostaną rozegrane we Francji.

Operacja Irlandia

29 marca o godzinie 20:45 w meczu numer 5 tych eliminacji Polacy zmierzą się w Dublinie z reprezentacją Irlandii. Nasi najbliżsi grupowi rywale wygrali dotychczas z Gruzją i Gibraltarem, zremisowali na wyjeździe z Niemcami i ulegli Szkocji. Nie zwiastuje to polskiej drużynie łatwego zwycięstwa. W dotychczasowej rywalizacji graliśmy z Irlandią aż 25 razy, w tym 23 razy w meczach towarzyskich. Bilans tych spotkań mamy pozytywny: 10 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek. W 1992 roku rozegraliśmy również z Irlandczykami dwa mecze o punkty eliminacji Mistrzostw Europy. Oba wówczas zremisowaliśmy 0:0 w Dublinie i 3:3 w Poznaniu. W Dublinie potrafiliśmy też wygrywać, pozostaje, więc wierzyć, że Polacy zagrają maksymalnie skoncentrowani i przywiozą 3 punkty.

Operacja Gruzja

13 czerwca o godzinie 18:00 Polacy meczem z Gruzją na stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczną rundę rewanżową eliminacji Euro 2016. Każdy inny wynik niż zwycięstwo będzie dużym rozczarowaniem dla milionów kibiców, którzy tłumnie oglądali jesienne zmagania naszej reprezentacji. Mecze z Niemcami i Szkocką na antenach Polsatu i Polsatu Sport śledziło odpowiednio 9,7 i 10,7 mln widzów, a listopadowe spotkanie z Gruzją 7,2 mln widzów.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *