Polsat Sport i Polsat Sport News najlepiej oglądane w 2015 roku

Polsat Sport jest niezmiennie najchętniej oglądaną telewizją sportową od 2007 roku w grupie 16-49. Drugie miejsce w minionym roku zajął Polsat Sport News. W stosunku do ubiegłego roku kanał zanotował wzrost oglądalności o 52%.

Pierwszy w zestawieniu Polsat Sport zanotował 0,64% udziałów w grupie 4+ i 0,52% w grupie komercyjnej. Drugi Polsat Sport News osiągnął w ubiegłym roku 0,52% w grupie wszystkich badanych i 0,44% w grupie komercyjnej.

Najważniejsze wydarzenie w 2015 roku w sportowych kanałach Polsatu, to przede wszystkim eliminacje piłkarskich Mistrzostw Europy Francja 2016. Mecze Polaków można było oglądać na antenie głównej Polsatu i w Polsacie Sport, poprzedzone dwugodzinnym studiem. Pozostałe spotkania, w tym najlepszych europejskich drużyn, Włoch, Anglii, Holandii, Belgii, Portugalii czy Holandii można było śledzić w Polsacie Sport Extra oraz Polsacie Sport News. W każdej kolejce eliminacji sportowe kanały grupy Polsat prezentowały co najmniej 15 spotkań na żywo.

Kibice piłkarscy w minionym sezonie oglądali w Polsacie i Polsacie Sport równie chętnie Puchar Polski z finałem Legia – Lech, półfinałem Lech Poznań – Błękitni Stargard Szczeciński oraz mecz o Superpuchar Polski Lech Poznań – Legia Warszawa. Wiosną na antenie Polsatu Sport kibice mogli emocjonować się podczas transmisji meczów Final Foul siatkarskiej Ligi Mistrzów z udziałem naszych zespół. Dobre wyniki oglądalności Polsat Sport i Polsat Sport News notowały w czasie transmisji Ligi Światowej. Latem kibice na sportowych antenach Telewizji Polsat oglądali zmagania podczas pierwszych Igrzysk Europejskich Baku 2015, a także tenisowy Wimbledon oraz Fed Cup. We wrześniu nasi siatkarze do końca walczyli o zwycięstwo w Pucharze Świata.

Jesienią w siatkarskich Mistrzostwach Europy zagrały obie nasze reprezentacje kobiet i mężczyzn. Wszystkie mecze obu tych imprez można było śledzić na sportowych kanałach Polsatu, a mecze Polek i Polaków w otwartym kanale Polsacie Sport News.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *