TVP chce produkować audycje w 4K

Telewizja Polska uzyskała dofinansowanie na realizację projektu „Pilotażowa instalacja rejestrowania, przetwarzania i dystrybucji treści audiowizualnych w technologii 4, 8 i 16 K” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Celem projektu jest budowa pilotażowej instalacji rejestrowania, przetwarzania i dystrybucji treści audiowizualnych w technologii 4K oraz zbadanie możliwości zastosowania technologii 8 i 16K. Dzięki niemu Telewizja Polska wprowadzi na rynek nową jakość związaną z rozpoczęciem produkcji i emisji materiałów audiowizualnych w jakości Ultra High Definition 4K – wyjaśnia Wiesław Łodzikowski, Ośrodek-TVP Technologie.

Projekt ma umożliwić uruchomienie produkcji audycji w dużo wyższej rozdzielczości, co z kolei ma się przełożyć na zwiększenie atrakcyjności produkowanych treści i ma być wynikiem istotnej poprawy jakości technicznej materiałów prezentowanych na antenie telewizyjnej i w innych kanałach dostępu. Prace badawcze realizowane w ramach projektu obejmą elementy takie jak: produkcja, postprodukcja i emisja, w tym dostosowanie technologii 4K pod kątem możliwości wykorzystania w produkcji na skalę przemysłową.

Źródło: Telewizja Polska

One Comment on “TVP chce produkować audycje w 4K”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *