Polsat z nowościami na wiosnę 2016

W roku 2015 w grupie komercyjnej Polsat pokonał konkurencyjne TVN i TVP – z udziałami na poziomie 13,2% w skali roku. Dlatego nadchodząca wiosna 2016 w Polsacie ma niewiele zmian – pojawią się wszystkie sprawdzone produkcje oraz trzy nowości – serial „Powiedz TAK!”, show „Surprise, Surprise” oraz serial paradokumentalny „Małolaty”.

„Powiedz TAK!” to obyczajowo – komediowa historia, która w zabawny sposób przedstawia życiowe wzloty i upadki warszawskich trzydziestolatków. Czworo przyjaciół: Basia, Wiktor, Justyna i Bartek (granych przez obecnie najbardziej pożądanych aktorów młodego pokolenia – Katarzynę Zawadzką, Pawła Domagałę, Agnieszkę Więdłochę i Nikodema Rozbickiego) wspiera się wzajemnie i planuje zrobić oszałamiającą karierę w branży ślubno-weselnej. Prym wiedzie Basia, niepoprawna romantyczka z sercem na dłoni, która kocha to, co robi i zaraża innych swoją pasją. Zdejmie z głów państwa młodych i ich rodzin wszystkie problemy organizacyjne, spełni nawet najbardziej szalone marzenia, aby wspaniale przeżyli swój najpiękniejszy dzień w życiu. Sęk w tym, że ona sama też marzy o prawdziwej, romantycznej miłości, ale nie może znaleźć swojej drugiej połówki. W każdym odcinku pojawią się nowi bohaterowie – klienci firmy Basi – przyszłe młode pary i ich życiowe historie. W serialu obok zamierzającej podbić świat czwórki przyjaciół, występuje plejada aktorów. Wśród nich m.in. Mikołaj Roznerski, Cezary Pazura, Maria Pakulnis, Sylwia Gliwa, Tamara Arciuch, czy Anna Karczmarczyk.
Premiera: wtorek, 1 marca, godzina 21:30

Z kolei „Surprise, Surprise” to program określany przez wielu ikoną brytyjskiej telewizji – format odnosi od lat sukces nie tylko na Wyspach. Emitują go stacje między innymi w USA, Włoszech, Holandii i Chinach. „Surprise Surprise” to program pełen wzruszeń, łez, radości, nieoczekiwanych spotkań i zaskakujących niespodzianek. Ten show jest szansą, by docenić prawdziwych bohaterów codzienności. Poznamy historie zwykłych – niezwykłych ludzi, którzy w zaskakujących sytuacjach potrafili bezinteresownie pomóc innym, a nawet uratować od śmierci zupełnie obce osoby. Zaproszeni do programu bohaterowie, zostaną uhonorowani niespodzianką będącą niejednokrotnie spełnieniem ich życiowych marzeń. A wszystko dlatego, że tak po prostu, w przeszłości zdecydowali się pomóc innemu człowiekowi. Dziś, często po wielu latach ktoś będzie im chciał za to podziękować. Show poprowadzą aktor znany widzom z produkcji Polsatu: „Pierwsza miłość”, „Skazane” i „Szpilki na Giewoncie” – Wojciech Błach oraz Stefano Terrazzino.
Premiera: sobota, 12 marca, godzina 20:00

Nowością w wiosennej ofercie paradokumentów będą „Małolaty”, opowiadające o prawdziwych problemach i troskach współczesnej młodzieży. W każdym odcinku wejdziemy do intymnego, zamkniętego i tajemniczego świata zbuntowanego małolata. Skrywana często przed dorosłymi rzeczywistość młodych ludzi, kryje w sobie wiele niezbadanych obszarów. Agresja, wagary, alkohol, przemoc w rodzinie – to tylko niektóre z tematów poruszanych w serialu.
Premiera: poniedziałek, 29 lutego, godzina 17:00
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 17:00

W wiosennej ramówce nie zabraknie również kontynuacji show, seriali, programów kulinarnych, czy paradokumentów.

Taneczny parkiet nie znosi pustki, dlatego od marca, w piątkowe wieczory widzowie będą mogli oglądać 5. edycję „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Po raz kolejny 11 par stanie do walki o Kryształową Kulę i tytuł najlepszego tancerza spośród gwiazd. Wśród uczestników wiosennej edycji zobaczymy: „aktorkę charakterystyczną” jak mówi o sama sobie – Elżbietę Romanowską, boksera wagi ciężkiej – Izu Ugonoha, jedną z najładniejszych aktorek młodego pokolenia – Joannę Opozdę, wokalistę zespołu De Mono – Andrzeja Krzywego, doktor Olę Pietrzak z Leśnej Góry, czyli aktorkę Annę Karczmarczyk, wokalistkę Kasię Stankiewicz, Mistera Polski 2015 Rafała Jonkisza, aktora Waldemara Błaszczyka, zafascynowanego muzyką aktora młodego pokolenia – Nikodema Rozbickiego, cudowne dziecko polskich komedii romantycznych, 17 – letnią Julię Wróblewską oraz aktorkę, która „największą gwiazdą czuje się w domu” – Dorotę Chotecką.
Tańczące gwiazdy i ich trenerów oceniać będzie jury w składzie: Beata Tyszkiewicz, Iwona Pavlović, Michał Malitowski i Andrzej Grabowski. W tej edycji u boku Krzysztofa Ibisza pojawi się Paulina Sykut – Jeżyna.
Premiera: piątek, 4 marca, godzina 20:00

Do tej pory w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” 32 uczestników zaprezentowało już ponad 300 metamorfoz. Niektóre z nich szczególnie zapisały się w historii programu. Wiosną, w rywalizacji o Złotą Twarz i czek na 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny śpiewająco zmagać się będą: Katarzyna Zielińska, Aleksandra Szwed, Katarzyna Pakosińska, Agnieszka Twardowska, Marcin Rogacewicz, Adam Fidusiewicz, Dariusz Kordek i Jerzy Grzechnik. Program niezmiennie poprowadzą: Piotr Gąsowski oraz Maciej Dowbor. Za jurorskim stołem, obok Małgorzaty Walewskiej, Katarzyny Skrzyneckiej i Rafała Królikowskiego, zasiądzie nowy ekspert – zwycięzca 4. edycji show – Bartek Kasprzykowski.
Premiera: sobota, 12 marca, godzina 21:30

W „Hell’s Kitchen. Piekielnej kuchni” w trudnej sztuce gotowania zmierzy się czternastu nowych śmiałków. Tylko nielicznym uda się tutaj przetrwać i opuścić program z podniesionym czołem. Będą na nich czekały piekielne zadania i przede wszystkim On – gigant polskiej gastronomii – Wojciech Modest Amaro, zdobywca jedynej w Polsce prestiżowej gwiazdki Michelin.
Premier: wtorek, 1 marca, godzina 20:00

To już szósty sezon „TOP CHEF”, w którym co tydzień można zobaczyć popisy prawdziwej, kucharskiej wirtuozerii profesjonalistów. – Ten program wywołuje prawdziwą zmianę jakościową i pokoleniową w polskich restauracjach, i to naprawdę widać. To jest coś absolutnie niezwykłego, że przy pomocy telewizji można wywołać taką rewolucję – mówił w finale ostatniego sezonu show juror Maciej Nowak. Zacięta i wciągająca rywalizacja, potrawy, obok których nie można przejść obojętnie, oraz niezapomniane smaki działające na wszystkie zmysły – to wszystko już w nadchodzącym 6. sezonie kulinarnego show.
Premiera: środa, 2 marca, godzina 20:40

W 11. edycji „Tylko muzyka. Must be the music” pojawi się nowy juror – Tymon Tymański, kolorowy ptak polskiej sceny alternatywnej, kompozytor, autor tekstów, wielbiciel i znawca twórczości The Beatles. – Będę dobrym, rzetelnie przygotowanym i rzeczowo punktującym jurorem. Chciałbym przyciągnąć do programu rożnych zdolnych „frików”, przeróżnych młodych Maleńczuków i Tymańskich, którzy talent show omijają szerokim łukiem, uważając, że to obciach. Skoro tu jestem, to jednak nie obciach – jestem na to wyczulony – mówi Tymon Tymański o swoim udziale w „Tylko muzyka”.
Premiera: niedziela, 6 marca, godzina 20:00

Już od ponad dwóch i pół roku „Nasz nowy dom” niesie pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom, dając im radość i nadzieję na lepszą przyszłość, zapewniając to, co najbardziej prozaiczne i na co dzień potrzebne – nowy ciepły dom. Jak dotąd wyremontowano już 54 domy i mieszkania. W szóstym sezonie „Naszego nowego domu” Katarzyna Dowbor i jej ekipa odwiedzą kolejnych 12 rodzin, których historie nikogo nie pozostawią obojętnym. Odwiedzi najbardziej potrzebujących m.in. w Spytkowicach koło Rabki na Podhalu, w Jamielniku w województwie warmińsko – mazurskim, czy w dwóch wsiach w mazowieckim Strzyżna i Rysie.
Premiera: czwartek, 3 marca, godzina 20:00
Powtórka: niedziela, godzina 17:45

To już siódmy sezon serialu „Przyjaciółki” – czy Zuza na zawsze straciła Jerzego? Czy Patrycja wybaczy Michałowi? Czy Anka ponownie zaufa Pawłowi? A Inga znajdzie szczęście u boku Roberta? Jak potoczą się dalsze losy „Przyjaciółek”? W nadchodzącym sezonie dawne namiętności bohaterek wybuchną na nowo, a kolejne zwroty w życiu Anki, Zuzy, Ingi i Patrycji nie zawiodą milionów wiernych fanów serialu. Obok Joanny Liszowskiej, Anity Sokołowskiej, Małgorzaty Sochy i Magdaleny Stużyńskiej-Brauer oraz ich dotychczasowych serialowych partnerów, tj. Marcina Rogacewicza, Krzysztofa Wieszczka i Bartka Kasprzykowskiego, w nowej serii zobaczymy również – Stefano Terrazzino. Do obsady dołączy też Marek Bukowski – Jasiek, przyjaciel z dzieciństwa Zuzy.
Premiera: czwartek, 3 marca, godzina 21:00

Równie ciekawie zapowiada się nowy sezon „Pierwszej miłości”. Zazdrość i zdrada, ale też zaręczyny i nowe zauroczenia. To wszystko czeka widzów już wiosną. Marysia (Aneta Zając) i Michał (Wojciech Błach) rozpoczną przygotowania do ślubu. Czy była partnerka Michała, Ewa (Ewa Gawryluk) pogodzi się z faktem, że za chwilę straci go na zawsze? Artur (Łukasz Płoszajski) zdradzi Kingę (Aleksandra Zienkiewicz), a kochanka poinformuje go, że jest w ciąży – czyżby nadchodził koniec małżeństwa Kulczyckich? Wiosną będziemy także świadkami niespodziewanego powrotu Jowity (Joanna Opozda). Co na jej widok zrobi Radek (Mateusz Banasiuk), który jest teraz szczęśliwy z Sabiną (Urszula Dębska)? Kto zakłóci spokój mieszkańców Wadlewa? Tego wszystkiego dowiemy się już wkrótce.
Premiera: poniedziałek-piątek, godzina 18:00

Zajrzymy też na ulicę Ćwiartki ¾, do „Świata według Kiepskich”, do najsławniejszej wrocławskiej kamienicy. Nowe przygody rodziny Kiepskich i ich patologicznych sąsiadów obfitować będą w pasma sukcesów i porażek. Wiosną Ferdynand Kiepski postanowi, m.in. zostać maratończykiem oraz zapoluje na wieloryba razem… z samym Danielem Olbrychskim.
Premiera: środa, 2 marca, godzina 20:00

Wiosną widzowie zobaczą również kontynuacje seriali paradokumentalnych: „Trudne sprawy” (poniedziałek-piątek, od 29 lutego, godzina 13:00), „Malanowski i Partnerzy” (poniedziałek-piątek, od 29 lutego, godzina 16:30), „Zdrady” (czwartek, od 3 marca, godzina 22:00), „Pielęgniarki” (poniedziałek-piątek, od 29 lutego, godzina 12:00) oraz wracające po przerwie „Dlaczego ja?” (poniedziałek-piątek, od 29 lutego, godzina 14:45) i „Pamiętniki z wakacji” (środa, od 2 marca, godzina 22:05).

Wiosną Telewizja Polsat pokaże największe przeboje kinowe ostatnich lat, w tym absolutne premiery telewizyjne: „Wilk z Wall Street”, „Last Vegas”, „Jeszcze większe dzieci”, „Krudowie”, „Szklana pułapka 5”, „Sekretne życie Waltera Mitty” czy „Wolverine”.

PUBLICYSTYKA

Polsat News wprowadza od poniedziałku, 7 marca, wieczorne wydanie „Wydarzeń”. Program, który poprowadzą Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała, Maciej Stroiński oraz Joanna Wrześniewska-Sieger, będzie emitowany na antenie Polsat News od poniedziałku do piątku o godzinie 22:00. Będzie to wieczorne podsumowanie dnia składające się z przeglądu najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata, rozmowy z gościem w studiu, informacji sportowych i prognozy pogody.

Widzowie cenią „Wydarzenia”. Cieszę się, że będę mogła uczestniczyć w kolejnym projekcie. Jestem pewna, że widzowie go docenią – mówi Dorota Gawryluk, szefowa „Wydarzeń”.

Najnowsze wydania „Wydarzeń” są również dostępne w Internecie w serwisie Polsatnews.pl w zakładce „Nasze programy” lub bezpośrednio pod adresem: http://www.polsatnews.pl/nasze-programy/.

Michał Bebło i Marcin Łukasik prowadzący magazyn reporterów „Interwencja”, wraz z zaangażowanym i dynamicznym zespołem reporterów są dla wielu widzów ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc. Zgłoszone sprawy są przez nich analizowane, a żadna prośba nie jest lekceważona. Dowodem skuteczności programu jest stała od 13 lat widownia „Interwencji”, sięgająca 1,5 mln widzów w czasie emisji magazynu oraz pozycja numer jeden stacji Polsat w grupie komercyjnej w czasie trwania programu.

Magazyn „Państwo w Państwie” jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Program walczy z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Program prowadzi Przemysław Talkowski.

SPORT

Najważniejszym wydarzeniem sportowym tego roku w Polsacie będą piłkarskie Mistrzostwa Europy Francja 2016, w których wystąpią 24 drużyny w tym Polska. Zanim jednak w czerwcu i lipcu zasiądziemy, by kibicować piłkarzom, początek wiosny upłynie pod znakiem sportów walki. 5 marca w Polsacie i Polsacie Sport kibice zobaczą 34. galę KSW, a 2 kwietnia będziemy emocjonować się bokserskimi starciami podczas Polsat Boxing Night Adamek vs. Molina.

34. gala KWS
Najważniejszym starciem 34. gali Konfrontacji Sztuk Walki będzie walka Karola Bedorfa z Jamesem McSweeney’em, byłym mistrzem Europy oraz Wielkiej Brytanii w boksie tajskim. Brytyjczyk zadebiutował w KSW na gali w Londynie gdzie już w pierwszej rundzie pokonał przez duszenie Marcina Różalskiego. Dla Polaka będzie to trzecia obrona mistrzowskiego pasa w wadze ciężkiej, który dzierży od 2013 roku, wówczas pokonał samego Pawła Nastulę. W swoim ostatnim występie szczecinianin fantastycznym kopnięciem znokautował Michała Kitę. Ciekawie zapowiada się również starcie o pas mistrzowski wagi półciężkiej, pomiędzy obrońcą tytułu Tomaszem Narkunem, a Brazylijczykiem Andre Munizem, mającym na swoim koncie świetną serię siedmiu zwycięstw w siedmiu ostatnich walkach. Mistrzowskiego tytułu w kategorii piórkowej będzie bronił również Artur Sowiński. W sumie podczas 34. KSW kibice zobaczą 9 pojedynków. Galę będzie można zobaczyć 5 marca w Polsacie i Polsacie Sport.

Polsat Boxing Night Adamek vs Molina
To będzie najgorętsze bokserskie starcie tej wiosny w Polsce. 2 kwietnia podczas Polsat Boxing Night, w TAURON Arenie Kraków w walce wieczoru zmierzą się dwie gwiazdy światowego boksu: najwybitniejszy polski pięściarz zawodowy – Tomasz Adamek (50-4, 30 KO) oraz Amerykanin Erick Molina (24-3,18 KO). Stawką 12-rundowego pojedynku jest pas IBF InterContinental. Tomasz „Góral” Adamek to były mistrz świata w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej, pretendent do tytułu w wadze ciężkiej i jedyny Polak w historii nagrodzony pasem magazynu The Ring. Eric Molina – Teksańczyk z meksykańskimi korzeniami – dziewięć miesięcy temu boksował o pas mistrzowski WBC z pogromcą Artura Szpilki – Deontayem Wilderem. Molina walkę przegrał, ale w 3 rundzie był bliski znokautowania mistrza. Zwycięzca walki wieczoru na Polsat Boxing Night – Final Call znajdzie się wysoko w rankingu IBF i jest wielce prawdopodobne, że dostanie szansę walki o pas mistrza świata. Dla 39-letniego Adamka to naprawdę ostatni dzwonek. Obok walki wieczoru, szczególnie interesująco zapowiada się starcie w wadze półciężkiej pomiędzy niepokonanym na zawodowym ringu Michałem Cieślakiem (11-0, 7 KO), a doświadczonym Francisco Palaciosem (23-3, 14 KO). Możemy spodziewać się również ciekawej walki z udziałem zwyciężczyni ostatniej gali PBN Ewy Brodnickiej (10-0, 2 KO), która tym razem zmierzy się Włoszką Anitą Torti (9-5, 3 KO). Dla Brodnickiej będzie to pierwsza obrona pasa EBU w kategorii lekkiej. Podczas gali Polsat Boxing Night Adamek vs Molina kibice zobaczą sześć zawodowych pojedynków.

Euro Francja 2016
To będzie sportowe wydarzenie roku na antenach telewizji Polsat. Po raz drugi w historii nadawca pokaże piłkarskie Euro, tym razem z boisk Francji. Po zmianie formuły mistrzostw i zwiększeniu liczby uczestników w Euro zagrają aż 24 najlepsze drużyny Starego Kontynentu, które przedarły się przez eliminacje. Wśród nich będzie też reprezentacja Polski, a jej drogę do Francji również śledziliśmy na naszych antenach. Turniej rozpocznie się 10 czerwca, o godzinie 21:00 meczem otwarcia, w którym gospodarze na Stade de France podejmą Rumunię. Dla kibiców biało – czerwonych mistrzostwa zaczną się 12 czerwca o godzinie 18.00, kiedy kadra Adama Nawałki w Nicei zagra z Irlandią Północną. Kolejne mecze grupowe odbędą się: 16 czerwca z Niemcami na Stade de France w Paryżu (godzina 21:00) i 21 czerwca na Stade Velodrome w Marsylii z Ukrainą (godzina 18:00). W turnieju zagrają wszystkie najlepsze europejskie reprezentacje: Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy, Anglia, Belgia i Portugalia. Finał turnieju zostanie rozegrany 10 lipca w Paryżu.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *