Polskie Radio od października 2013 ze stałą emisją cyfrowego radia

Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Rada, w programie „Sygnały Dnia”, emitowanym na antenie radiowej Jedynki, poinformował, że na 1 października 2013 roku publiczne radio planuje uruchomienie pierwszych nadajników ze stałą emisją cyfrowego radia.

Wyznaczyliśmy sobie datę 1 października jako datę uruchomienia dwóch pierwszych allotmentów, czyli urządzeń zapewniających docieranie tego sygnału na multipleksie w regionach warszawskim i katowickim – powiedział Andrzej Siezieniewski.

Dla słuchaczy przejście na odbiór cyfrowy wiązać będzie się z wymianą radioodbiorników. – Dziś koszt takiego sprzętu w Europie Zachodniej to około 80-100 euro. Proces cyfryzacji rozłoży się u nas jednak na 3-4 lata, więc te ceny powinny zmieścić się w granicach 100 złotych – stwierdził prezes Polskiego Radia.

Warto przypomnieć, że pierwsze stałe emisje cyfrowego radia miały ruszyć już w 2012 roku, przy okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – Euro 2012, ale z powodów finansowych projektu nie udało się zrealizować.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *