Polskie Radio z przetargiem na emisje DAB+ w ośmiu miastach

8 kwietnia 2014 roku Polskie Radio ogłosiło przetarg, którego przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług emisji programów Polskiego Radia w systemie DAB+ w ośmiu miastach – Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi, Opolu i Poznaniu, oraz w aglomeracjach tych miast.

Podmiot, który wygra przetarg, będzie zobowiązany do realizacji usługi kodowania, multipleksacji i regionalizacji programów oraz danych dodatkowych, a także usługi dosyłu sygnału do stacji nadawczej(ych) oraz rozpowszechniania sygnału multipleksu w standardzie DAB+ w:
– Gdańsku i aglomeracji,
– Kielcach i aglomeracji,
– Krakowie i aglomeracji,
– Wrocławiu i aglomeracji,
– Szczecinie i aglomeracji,
– Łodzi, i aglomeracji,
– Opolu i aglomeracji,
– Poznaniu i aglomeracji,
przez maksymalny okres: dla programów rozgłośni regionalnych w Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Wrocławiu i Szczecinie 38miesięcy, a dla programów rozgłośni regionalnych w Łodzi, Opolu i Poznaniu 36 miesięcy.

W przypadku Gdańska, Kielc, Krakowa, Wrocławia i Szczecina emisja DAB+ będzie prowadzona od dnia jej uruchomienia (termin uzgodniony przez Polskie Radio z wykonawcą, nie później jednak niż w terminie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy) do dnia 30 września 2017 roku. W przypadku Łodzi, Opola i Poznania emisja DAB+ będzie prowadzona od dnia jej uruchomienia (nie później niż 1 października 2014 roku) do dnia 30 września 2017 roku.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *