Premiera drugiego sezonu „Marsa” na kanale National Geographic

Głośny serial fabularno-dokumentalny „Mars”, którego producentami wykonawczymi są Brian Grazer i Ron Howard powraca na antenę National Geographic. W drugim sezonie pojawią się wielcy wizjonerzy, aktywiści i astronauci m.in. Elon Musk, Bill Nye, Andy Weir, Naomi Klein, Leland Melvin i Stephen Petranek jako komentatorzy odwiecznego konfliktu świata nauki i biznesu.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Wizja kolonizacji Marsa jeszcze nigdy nie była tak prawdopodobna. Koncepcja, która jeszcze niedawno wydawała się być pomysłem rodem z filmów science fiction, może już niedługo stać się rzeczywistością. W drugiej odsłonie serialu MARS, który został okrzyknięty przez krytyków „imponującą, inspirującą i opartą na naukowej wiedzy produkcją” zobaczymy połączenie fabularnej akcji i fragmentów dokumentalnych – wszystko po to, aby stworzyć realistyczną wizję życia na Czerwonej Planecie.

Akcja drugiego sezonu serialu MARS rozpoczyna się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Pierwsza załogowa misja na Czerwoną Planetę odbyła się zgodnie z planem. Pomimo problemów, ekipie fundacji International Mars Science Foundation (IMSF) udało się bezpiecznie wylądować na Marsie i założyć osadę. Jest 2042 rok. IMSF założyło marsjańską kolonię Olympus Town, ale nie jest w stanie samodzielnie finansować ekspedycji. Do współpracy zostają więc zaproszeni przedstawiciele prywatnego sektora, co szybko rodzi napięcie między badaczami, którym przyświecają cele naukowe i górnikami przysłanymi przez korporację Lukrum Industries w pogodni za zyskiem.

Oddani swojej misji naukowcy są początkowo nieufni w stosunku do przedstawicieli świata biznesu. Niedługo potem część z nich zaczyna rozumieć motywację nowo przybyłych osadników, a nawet przechodzi „na ich stronę”. W najnowszym sezonie serialu MARS przekonamy się, że położonej daleko od Ziemi kolonii, podobnie jak na naszej planecie, trudno jest pogodzić interesy nauki i wielkiego biznesu. Od zarania naszej historii ambicje i marzenia o wielkich odkryciach były weryfikowane pod kątem ewentualnych zysków. Czy człowiek, który opuścił Ziemię, będzie w stanie zmienić się, aby w nowym świecie nie popełniać starych błędów?

Sprawdź godziny emisji serialu „Mars” w PROGRAMIE TV 

W warstwie fabularnej serial porusza pozornie przyziemne tematy – miłość, rozstania, problemy zdrowotne i relacje międzyludzkie. Musimy jednak pamiętać, że wszystko, co oglądamy dzieje się około 54,7 mln km od Ziemi, co sprawia, że żadne z tych wydarzeń nie jest zwyczajne.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *