Premiera EMIGRACJI na CANAL+ online i CANAL+ Premium

EMIGRACJA, najnowsza produkcja CANAL+ Polska, to historia dwóch szalonych chłopaków Malcolma i Stomila, których talent do wiecznego wpadania w tarapaty zmusza do wyjazdu z bardzo małego miasteczka do bardzo Wielkiej Brytanii. Jest to serial dla wszystkich tych, którzy emigracyjne doświadczenia mają za sobą i chcieliby je przeżyć raz jeszcze. Jednocześnie w historii odnajdą się również widzowie, którzy o wyjeździe dopiero myślą. A także Ci, którzy po prostu oczekują świetnej i przezabawnej rozrywki. Serial oparty jest na bestsellerowej powieści najbardziej nieznanego człowieka w polskim internecie – Malcolma XD. Na ekranie zobaczymy m.in. Tomasza Włosoka, Michała Balickiego, Paulinę Gałązkę, Adama Bobika, Jarosława Boberka, Katarzynę Bujakiewicz czy Piotra Trojana. Premiera już w marcu na CANAL+ online!

Sprawdź ofertę kanału CANAL+ Premium  w PROGRAMIE TV

10-odcinkowy serial jako pierwszy w Polsce podchodzi do zagadnienia emigracji w wywrotowy sposób – zderzając naszą małomiasteczkowość z kosmopolitycznym Londynem, dodając do tego międzynarodowego kotła takie składniki jak absurdalny humor i sytuacje, przezabawne dialogi oraz bohaterów, z których każdy wydaje się być większym freakiem od drugiego. Dzięki tym elementom jest to produkcja, która odczarowuje trudny temat i trafia do kilku pokoleń – nie tylko do generacji Z, ale również do boomersów, którzy doświadczyli pracy za granicą na własnej skórze.

EMIGRACJA to wymagający projekt. Nie dość, że podchodzimy do trudnego zagadnienia w komediowy sposób, to mierzymy się także z oczekiwaniami fanów książki Malcolma XD. Na dodatek serial ma filmową narrację, co nie ułatwia przedsięwzięcia w kategoriach produkcyjnych. Realizowaliśmy plan zdjęciowy w wielu prestiżowych lokalizacjach w centrum Londynu (Buckingham Palace, Piccadilly Circus, Chinatown, Seven Dials, Covent Garden, Hyde Park czy Belgrave Square). Jeśli chodzi o komedię, gwarantuje ją plejada znakomitych aktorów komediowych. W ogromnej obsadzie stu osiemdziesięciu aktorów mamy też reprezentantów Anglii, Szkocji, Holandii, Niemiec, Chin, Czech, Ameryki, czy Portugalii – mówi Dorota Kośmicka, producentka kreatywna Jake Vision DGA Studio.

To raczej nietypowe dla scenarzysty, żeby pojawiał się codziennie na planie zdjęciowym. A mimo to byłem tam i każdego dnia konsultowałem z reżyserem i aktorami dane sceny czy dialogi. Przyznam, że to niesamowite uczucie, gdy widzisz jak postaci i wydarzenia, które wymyśliłeś nagle ożywają. I mają twarze takich znakomitych aktorów jak Tomek czy Michał. Myślę, że efekt końcowy zadowoli nie tylko moich fanów – dodaje Malcolm XD, współscenarzysta EMIGRACJI i autor książki.

EMIGRACJA to historia dwóch nieco szalonych chłopaków, którzy zostają zmuszeni do opuszczenia swojego miasteczka, gdzie największą atrakcją są coroczne obchody Dni Agrestu i wyjazdu zarobkowego do Londynu. Powiedzenie jednak, że trasa nie idzie zgodnie z planem, byłoby bardzo łagodnym określeniem tego, co się później dzieje. Bohaterowie już na samym początku rozdzielają się w wyniku zakrapianej imprezy. Dalsza podróż utkana jest plejadą cudacznych postaci. Widz znajdzie wśród nich: tirowców, cygańskich handlarzy kamperów, anarchistów squattersów, ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości recydywistów czy pracowników klubu go-go.

Oprócz grających główne role Tomasza Włosoka i Michała Balickiego, w obsadzie znaleźli się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Debbie Arnold, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek. Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki („KLANGOR”), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka.

Premiera EMIGRACJI w marcu na kanale CANAL+ Premium oraz serwisie CANAL+ online.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *