Premiera „Z Archiwum X” na FOX z rekordową oglądalnością

FOX ogłosił wyniki oglądalności dwudniowej premiery najnowszego sezonu serialu „Z Archiwum X” w Polsce. Podobnie jak w USA serial pobił rekordy oglądalności na polskim kanale FOX, zajmując pierwsze miejsce w swoim paśmie czasowym.

Na całym świecie FOX kojarzony jest z kanałem, na którym widzowie po raz pierwszy mogą obejrzeć najlepsze produkcje. Teraz przodujemy również w wynikach oglądalności. Jesteśmy podekscytowani widząc, że ten kultowy serial spotkał się z tak dobrym przyjęciem ze strony widzów, mediów oraz rynku. Jesteśmy przekonani, że kolejne odcinki nadal dostarczać będą zarówno świetnej rozrywki jak i doskonałych wyników oglądalności – mówi Carlos Ortega, Executive Vice President FOX International Channels Central and Eastern Europe.

Premiera pierwszego odcinka „Z Archiwum X” uzyskała AMR w grupie komercyjnej na poziomie 74 tysięcy widzów, dając stacji udział (SHR) w tym czasie na poziomie 1,04%. Dzięki temu kanał poprawił wynik pasma wieczornego o 580% w stosunku do 6 poprzednich tygodni. Natychmiastowa powtórka odcinka uzyskała również bardzo dobry wynik AMR – 68 tysięcy i SHR – 1,22%. Tego dnia kanał FOX był liderem wśród kanałów emitujących seriale zagraniczne, z udziałem (SHR) w rynku na poziomie 0,62%.

Premierowa emisja drugiego odcinka serialu, która miała miejsce następnego dnia, uzyskała rekordowy wynik AMR w grupie komercyjnej na poziomie 147 tysięcy oraz SHR – 2,66%. Wynik kanału FOX tego dnia był najwyższy w jego historii i wyniósł 0,7% SHR.

Premiery obydwu odcinków „Z Archiwum X” w poniedziałek i we wtorek były najlepiej oglądanymi programami wśród stacji o podobnym profilu.

Serial „Z Archiwum X” został wprowadzony jednocześnie na ponad 60 rynkach obsługiwanych przez FOX International Channels w dniach 25 i 26 stycznia, wzmacniając strategię firmy, która zakłada emitowanie seriali na wielu rynkach bezpośrednio po premierach amerykańskich.

Źródło: FOX International Channels Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *