RSO nominowane do nagrody Mobile Trends Awards

Telewizja Polska wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji została nominowana do nagrody Mobile Trends Awards za aplikację mobilną Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) w kategorii „Aplikacja/strona mobilna – podróże i komunikacja”.

Aplikacje zostały ocenione przez kapitułę konkursową, w której skład wchodzą specjaliści z branży IT i mobilnych technologii. Teraz internauci mogą oddać swój głos na najlepszą, ich zdaniem, aplikację w każdej z 17 kategorii.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie Mobile Trends Awards 2015 nagród nastąpi podczas Media Trends Conference, która odbędzie się w Krakowie (17-19 lutego 2016 roku).

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Telewizja Polska otrzymała nagrodę Mobile Trends Awards 2014 za aplikację mobilną TVP Stream.

Bezpłatną aplikację mobilną RSO uruchomiono pod koniec 2014 roku i jest dostępna na najpopularniejsze systemy operacyjne: iOS, Android, Windows. Aplikację można wyszukać w sklepach wymienionych platform po kluczowych słowach tj. RSO czy Regionalny System Ostrzegania. Po jej zainstalowaniu użytkownicy uzyskują dostęp do wszystkich komunikatów, a także do poradników działania w sytuacjach kryzysowych. Aplikacja umożliwia łatwe poruszanie się po menu i wyszukiwanie komunikatów i ostrzeżeń z danego województwa.

Głównym zadaniem Regionalnego Systemu Ostrzegania jest szybkie, skuteczne i powszechnie dostępne informowanie o lokalnych i ogólnopolskich zagrożeniach utraty życia, zdrowia lub mienia obywateli przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. RSO jest także pomocne przy planowaniu podróży, bo zamieszcza komunikaty meteo- i hydrologiczne, a także drogowe.

W ubiegłym roku system objął całą Polskę. Dzięki podziałowi na województwa komunikaty są zregionalizowane. W razie potrzeby, mieszkaniec np. woj. podkarpackiego może mieć wiedzę o warunkach panujących w Lubuskiem. Użytkownicy RSO mogą też dostawać informacje w postaci powiadomień „push” (tj. automatycznych powiadomień bez konieczności uruchamiania aplikacji).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *