Serial „Vinyl” w HBO

W poniedziałek, 15 lutego 2016 roku o godzinie 3:00 w nocy, równocześnie ze światowym debiutem, odbędzie się premiera nowego serialu HBO „Vinyl”. W roli głównej występuje Bobby Cannavale, a partnerują mu Olivia Wilde i Ray Romano. W serialu pojawiają się również Juno Temple, James Jagger i Max Casella. „Vinyl” to szalona, dekadencka podróż przez ciemną stronę muzycznego świata w Nowym Jorku lat siedemdziesiątych. Serial będzie również dostępny w HBO GO oraz emitowany o godzinie 20:10 w poniedziałki w HBO.

Twórcy serialu: Martin Scorsese, Mick Jagger i Terence Winter zabierają widzów w podróż do pełnego seksu i narkotyków świata biznesu muzycznego w Nowym Jorku w latach 70., w przededniu ery punka, disco i hip-hopu. W samym centrum rozkwitającej sceny muzycznej jest Richie Finestra (w tej roli Bobby Cannavale), szef wytwórni płytowej American Century Records. Jego życie to niekończąca się impreza, przez którą przewijają się piękne kobiety, zdolni muzycy i członkowie nowojorskiej bohemy. Teraz wytwórnia ma zostać przejęta, a Finestra próbuje ją ratować. Nagłe wydarzenia przewracają jego życie do góry nogami, rozbudzając w nim na nowo namiętność do muzyki i kładąc się cieniem na jego życiu prywatnym.

„Vinyl” to nowy serial HBO stworzony przez trio – reżysera Martina Scorsese („Taksówkarz”, „Infiltracja”), lidera zespołu The Rolling Stones Micka Jaggera oraz scenarzystę Terence’a Wintera („Wilk z Wall Street”, serial HBO „Zakazane imperium”). Główną rolę Richiego Finestry gra w nim dwukrotny laureat Emmy Bobby Cannavale, znany między innymi z „Blue Jasmine” czy serialu HBO „Zakazane imperium”. Towarzyszy mu grono aktorów: Olivia Wilde w roli żony Devon, wielokrotny laureat nagrody Emmy® Ray Romano jako partner biznesowy Finestry, Juno Temple w roli ambitnej asystentki w wytwórni muzycznej czy duńska aktorka Birgitte Hjort Sørensen jako Ingrid Superstar, muza Andy’ego Warhola i przyjaciółka domu.

Ścieżka dźwiękowa towarzysząca serialowi to dynamiczna kompilacja nowatorskiego popu, rocka, disco i soul w wykonaniu kultowych artystów – Otisa Reddinga, Dee Dee Warwick, Egara Wintera, zespołów Foghat, Jimmy Castor Bunch czy The Meter. Pojawią się również piosenki grupy Soda Machine i zespołu Ty’a Taylora Vintage Trouble. Taylor użycza głosu Lesterowi Grimesowi, jednemu z bohaterów serialu. W pierwszym odcinku widzowie usłyszą utwór Rotten Apple, autorstwa Jamesa Jaggera, Micka Jaggera, Luisa Felbera i Jamesa Dunsona. Utwór ten wykonuje pojawiający się w serialu zespół Nasty Bits, którego frontmanem jest James Jagger.

Serial składa się z dziesięciu odcinków. Premiera dwugodzinnego pierwszego odcinka w reżyserii Martina Scorsese odbędzie się w poniedziałek, 15 lutego w HBO, o godzinie 3:00 w nocy. Kolejna emisja odcinka zaplanowana jest na godzinę 20:10 również w poniedziałek w HBO. Serial będzie dostępny w HBO GO.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *