Program „Polski grill” na antenie TVP1

W sobotę 1 lipca na antenie TVP1 premiera nowego programu „Polski grill”. Przewodnikiem po kulinarnych wędrówkach szlakiem potraw z grilla będzie mistrz kuchni – Artur Moroz. Pierwszym gościem sobotniego grillowania będzie Sławomir Świerzyński z zespołem.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

Letnie weekendy to idealny czas na popołudniowe spotkania z bliskimi. Oczywiście najlepiej przy grillu, bo jak niektórzy mówią, to „ulubiony sport Polaków”. A co na tym grillu przygotować, żeby biesiada w plenerze była pyszna i udana? Przez całe wakacje widzowie nowego kulinarno-podróżniczo-rozrywkowego programu TVP1 będą mieli okazję przekonać się, że grillować można nie tylko kiełbaski i karkówkę.

Gospodarz programu, szef kuchni Artur Moroz, będzie zachęcał do wykorzystywania lokalnych produktów, a w „Polskim grillu” nie zabraknie przepisów na wyjątkowe rarytasy np.: śledzie w liściach chrzanu z kwiatem kopru, cielęcinę z cytryną i szałwią, gęsie wątróbki w boczku, kiełbaski rybne czy kurę na zielono.

Prowadzący zaprosi do wspólnego przygotowywania potraw fanów grillowania, wśród których będą przyjaciele mistrza, a także aktorzy, sportowcy, muzycy. Widzowie zobaczą również miejsca wyjątkowo malownicze i charakterystyczne dla danego regionu Polski, idealne na biesiady w plenerze.

Pierwsza kulinarna wędrówka to wyprawa na Mazowsze, w okolice Płocka. W poszukiwaniu najlepszych tradycyjnych produktów na grilla – kiełbas i kaszanek, szef kuchni odwiedzi mazowiecką masarnię, a potrawy będzie przygotowywał w domu przyjaciół. We wspólnej grillowej biesiadzie na statku płynącym o zachodzie słońca po Wiśle udział weźmie także gwiazda muzyki disco polo – Sławomir Świerzyński z zespołem Bayer Full.

W drugim odcinku „Polskiego grilla” na Pomorzu nie zabraknie morskich przysmaków, a wśród gości m.in. Sylwia Gruchała i Rudi Schubert. Natomiast trzecia kulinarna wyprawa wieść będzie przez Ciechocinek do Torunia, gdzie w mieście Kopernika, na dachu hotelu, biesiadować przy grillu będą m.in. aktorzy Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski, koszykarka Patrycja Gulak-Lipka, a na stole pojawią się piernikowe żeberka BBQ.

„Polski grill”

Emisja: sobota, od 1 lipca, godzina 17:30

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *