Prokuratura Okręgowa w Warszawie zajmie się zawiadomieniem w sprawie KRRiT

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zajmie się zawiadomieniem Fundacji Lux Veritatis o podejrzeniu przestępstwa przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Chodzi o decyzję organu o rozłożeniu na raty opłat za koncesje dla podmiotów, którym przyznano miejsce na pierwszym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Zawiadomienie złożono w lipcu br. do Prokuratury Generalnej. Ta – ponieważ sama nie prowadzi śledztw – przekazała sprawę warszawskiej prokuraturze. Prokuratura dokona analizy czy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Od wpływu sprawy ma ona 30 dni na decyzję o wszczęciu śledztwa lub odmowę poinformował Mateusz Martyniuk, rzecznik prokuratury generalnej.

Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowa Lux Veritatis – która jest nadawcą Telewizji Trwam – podkreśla, że osoby działające w imieniu podmiotów, które otrzymały koncesje, mogły poświadczyć nieprawdę co do możliwości finansowych uiszczenia opłaty koncesyjnej.

Przestępstwo mogli popełnić przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, członkowie Rady i jej pracownicy.

Fundacja wskazuje, że potwierdza to raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący budżetu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za zeszły rok. Izba wykazała nieprawidłowości przy rozkładaniu na raty opłaty koncesyjnej na pierwszym multipleksie.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak rozłożył spłatę koncesji podmiotom, które otrzymały miejsce na pierwszym multipleksie na raty -114 rat w przypadku dwóch podmiotów i 93 raty w przypadku trzeciego.

Źródło: Radio Maryja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *