Radiowa Trójka na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022

W dniach 21-24 lipca Radiowa Trójka zagości na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice, skąd po raz kolejny – jako patron medialny – zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia imprezy poświęconej nieszablonowej muzyce elektronicznej. W planach specjalne audycje plenerowe, transmisje i wywiady. Na antenie Trójki można zdobyć zaproszenia na Festiwal.

Tauron Nowa Muzyka to jeden z największych polskich festiwali, który przyciąga wielbicieli ambitnej elektroniki, alternatywy, rapu czy jazzu. Radiowa Trójka jest wieloletnim partnerem medialnym tego wydarzenia. Tegoroczna, 17. edycja odbędzie się w dniach 21-24 lipca w Strefie Kultury w Katowicach. W programie festiwalu koncerty wielu znanych i cenionych muzyków zarówno polskich jak i zagranicznych. Program otworzy berlińska grupa Moderat. Wystąpią też Anna Calvi, Nilüfer Yanya czy polska artystka Resina, której będzie towarzyszył chór. Podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice oprócz koncertów odbędą się także wydarzenia towarzyszące m.in. wystawy w Muzeum Śląskim.

Od czwartku, 21 lipca dziennikarze radiowej Trójki będą informować słuchaczy o przebiegu wydarzeń prosto z festiwalu (w czwartkowych audycjach „Trójka Przed Południem” i „W Tonacji Trójki”). W piątek „Zapraszamy na Weekend” (godz. 10.00-13.00) Piotr Firan będzie prowadził ze studia plenerowego w Katowicach. Tego samego dnia Justyna Grabarz zaprosi na specjalną audycję muzyczną „Trójka na Tauronie” (22.00-00.00) z miasteczka festiwalowego. O Tauron Nowa Muzyka Katowice będzie można posłuchać także w sobotę w godz. 6.00 – 9.00 w audycji „Bed & Breakfast”. Podczas nadawania „LPT po godzinach” i „Departamentu Rytmu” odbędą się bezpośrednie łączenia z dziennikarzami Programu 3, którzy będą w Katowicach. Natomiast w nocy z soboty na niedzielę (godz. 00.00-02.00) specjalna audycja na żywo Justyny Grabarz w „Trójka na Tauronie”.

Zaproszenia na festiwal do zdobycia na antenie Programu Trzeciego do 18 lipca w audycjach „Pora na Trójkę”, „Trójka do Trzeciej”, „Zapraszamy na Weekend”, „LPT”, Bed & Breakfast” oraz „LPT po godzinach”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *