Rajd Dakar w TVN

Rajd Dakar na antenie TVN rusza już 5-go stycznia! Na starcie tegorocznej edycji stanie aż 18 Polaków. W akcji zobaczymy między innymi Adama Małysza i Krzysztofa Hołowczyca. Relacje z rajdu będzie można oglądać codziennie na antenie TVN. TVN będzie partnerem wydarzenia przez najbliższe 3 lata.

Telewizja TVN przez dwa tygodnie będzie przygotowywać relacje z trasy Rajdu Dakar 2014, które będzie można oglądać codziennie w TVN. Adam Kornacki i Łukasz Byśkiewicz, dziennikarze TVN Turbo, wraz z operatorami będą podążać trasą rajdu, by na bieżąco relacjonować zmagania uczestników.

Rajdowy maraton startuje 5-go stycznia w argentyńskim Rosario. Po dwóch tygodniach walki zawodnicy dotrą na metę w chilijskim Valparaiso. Po raz pierwszy w historii trasę dla motocykli i quadów wytyczono po bezdrożach Boliwii. Przyszłoroczny Dakar po raz szósty rozegrany zostanie w Ameryce Południowej.

Silna reprezentacja Polski

Krzysztof Hołowczyc tym razem staje na starcie z nowym pilotem Konstantinem Żilcowem. Mini, którym startują to bez wątpienia maszyna pozwalająca na zwycięstwo w tym morderczym maratonie.

Wielkie emocje towarzyszą kolejnemu startowi legendy skoków narciarskich. Adam Małysz, którego postępy z każdym startem robią coraz większe wrażenie, tym razem celuje w pierwszą dziesiątkę. Orzeł z Wisły pilotowany przez Rafała Martona wyruszy na trasę Toyotą Hilux. Takim samym sprzętem będzie dysponował duet Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Dwaj dakarowi weterani po wielu latach spędzonych na motocyklach tym razem zmierzą się z legendą Dakaru w samochodzie.

Duża odpowiedzialność spoczywa na Kubie Przygońskim, który w Dakarze 2014 będzie jedynym Polakiem startującym w kategorii motocykli. Młody warszawski zawodnik coraz śmielej dobiera się do skóry motocyklowym mistrzom, którzy od lat dominują w pustynnym klasyku.

Rafał Sonik, który poprzednią edycję rajdu zakończył na trzecim stopniu podium, jest jedynym quadowcem w biało-czerwonej reprezentacji na Dakar.

Czarnym koniem rajdu może okazać się uczeń Krzysztofa Hołowczyca – Martin Kaczmarski. 23letni rajdowiec już ma na swoim koncie drugie miejsce w rajdzie BAJA Portalegre 500 w 2013. Najmłodszy kierowca z polskiej ekipy, który poprowadzi Mini All4 Racing, nie tylko chce zająć najlepszą pozycję wśród debiutujących w Dakarze, lecz także dojechać do mety w pierwszej piętnastce! Pomoże mu w tym doświadczony pilot Filipe Palmeiro.

Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk i Filip Skrobanek tym razem pojadą Tatrą z numerem 536. Grzegorz Baran, Paweł Grot i Robert Jachacy przygotowali MAN-a z numerem 544.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *