Porozumienie TVP i Fundacji Lux Veritatis, TV Trwam już w lutym na MUX-1

W piątek, 20 grudnia 2013 roku Telewizja Polska i Fundacja Lux Veritatis porozumiały się ostatecznie w sprawie zwolnienia przez Telewizję Polską jednego miejsca na pierwszym multipleksie (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej na rzecz TV Trwam z dniem 15 lutego 2014 roku.

Aktualizacja: Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP, w rozmowie z serwisem naziemna.info poinformował, że z dniem 15 lutego 2014 roku z oferty Naziemnej Telewizji Cyfrowej znikną jedynie TVP 1 SD i TVP 2 SD. Nie wykluczone też jest, że TVP rozpocznie testowe nadawanie TVP ABC.

W ramach tego porozumienia Fundacja Lux Veritatis zobowiązała się do przejęcia od TVP obowiązku zapłaty należności wobec spółki EmiTel z tytułu świadczonej usługi telewizyjnej rozpowszechniania programu telewizyjnego. Dzięki temu Telewizja Polska uzyskała gwarancje, że nie będą na niej ciążyły żadne zobowiązania płatnicze związane ze zwalnianym miejscem na multipleksie pierwszym, albowiem wszystkie te zobowiązania przejmie Fundacja, jako właściciel TV Trwam.

Lux Veritatis zobowiązała się też w ramach porozumienia, że podejmie ścisłą współpracę z TVP w zakresie wszelkich kwestii technicznych związanych z migracją programów Telewizji Polskiej, a przede wszystkim, że TV Trwam przeprowadzi specjalną kampanię informacyjną skierowaną do widzów, wskazującą im nowe pozycje programów TVP i udzielającą porad, jak te programy odnaleźć w sygnale multipleksu.

Dzięki temu porozumieniu TVP wyraziła zgodę, by Urząd Komunikacji Elektronicznej zmienił dotychczas obowiązującą i ważną do kwietnia 2014 roku decyzję o rezerwacjach częstotliwości. TVP równocześnie informuje, że aż do zmian, które nastąpią 27 kwietnia 2014 roku, dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym, wszystkie programy TVP emitowane w cyfrowej technologii naziemnej będą nadal bez żadnych zakłóceń dostępne dla wszystkich polskich telewidzów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *