Roman Polański wspiera Stopklatkę TV

Roman Polański, dołączył do grona ponad 120 polskich reżyserów i twórców wspierających wniosek o udzielenie koncesji na kanał filmowy przygotowywany przez Kino Polska i Agorę.

Wśród twórców związanych z polską kulturą, popierających to przedsięwzięcie, znaleźli się m.in.: Roman Polański, Joanna i Krzysztof Krauze, Jerzy Hoffman, Paweł Edelman, Wojciech Smarzowski, Kazimierz Kutz i Wojciech Kilar.

Uważam, że jest to pomysł bardzo wartościowy i niewątpliwie godny uwagi w kontekście promocji polskiej kinematografii – napisał w liście poparcia Roman Polański.

Stopklatka TV startuje w konkursie na jeden z kanałów w ramach pierwszego multipleksu cyfrowego (MUX-1). Jeśli wygra, zacznie nadawać program w przyszłym roku. Nad wysoką jakością i atrakcyjnością oferty stacji będzie czuwała Rada Programowa, w której swój udział potwierdzili Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski.

Jestem przekonany, że połączenie kompetencji, doświadczenia i potencjałów Agory i Kino Polska daje szansę stworzenia wartościowej oferty programowej. Cieszy mnie to bardzo, że nasze starania dostrzegli i popierają najwybitniejsi twórcy polskiej kultury. To dla nas zobowiązanie wobec środowiska filmowego, ale także ogromna motywacja do dalszej pracy nad nowoczesnym i atrakcyjnym dla widza kanałem filmowym – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Stopklatka S.A.

Za projektem Stopklatka TV stoją silni i doświadczeni przedstawiciele polskiego rynku mediów – Agora S.A, Stopklatka.pl i Kino Polska TV S.A., których doświadczenie w tworzeniu cyfrowych mediów oraz dotychczasowa działalność związana z upowszechnianiem dorobku polskiej kinematografii, daje dużą szansę na stworzenie wartościowej oferty programowej, w nowoczesnej i atrakcyjnej dla widzów formie.

Stopklatka TV to polskie i zagraniczne filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Stacja ma także nadawać programy publicystyczne i edukacyjne, wywiady z twórcami, relacje z festiwali. Obok atrakcyjnej treści, przedstawiciele Stopklatka TV stawiają również na nowoczesne technologie. Nowy kanał filmowy ma łączyć dobre kino z internetowymi możliwościami hybrydowej telewizji. To bardzo atrakcyjna propozycja, ponieważ w Polsce potencjał tej technologii wciąż wykorzystywany jest w niewielkim stopniu.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *