Seria „Stalin – życie i śmierć dyktatora” w ARTE.tv

Na niedzielę, 5 marca przypada 70. rocznica śmierci Józefa Stalina, jednej z najważniejszych, najbardziej kontrowersyjnych i najpotężniejszych postaci w historii Związku Radzieckiego i Europy XX wieku. Z tej okazji bezpłatna platforma streamingowa ARTE.TV przygotowała krótką, pięcioodcinkową serię poświęconą życiu i śmierci radzieckiego dyktatora.

Jeden z najpotężniejszych w historii świata, uwielbiany i znienawidzony. Owiany legendą nieśmiertelności, jednak umiera 1 marca 1953 roku w wieku 74 lat. Jego śmierć, to początek nowej historii Europy…

Przygotowana przez ARTE.tv seria dokumentalna „Stalin – życie i śmierć dyktatora” buduje portret tej postaci – przywołuje historię życia przywódcy przesiąkniętego krwią milionów ludzi oraz jego nagły zmierzch. Za pomocą animacji i archiwalnych zdjęć bierze pod lupę rządy Stalina, jego drogę do władzy, idee jakimi się kierował oraz okrucieństwa, których się dopuścił. Widzowie będą mogli zobaczyć nienaruszone wnętrza daczy Stalina, dowiedzą się jak wyglądało jego codzienne życie i zobaczą rekonstrukcję dnia jego śmierci. Poznają także historie Stalina od jego pierwszych spotkań z Leninem, osobiste tragedie – samobójstwo żony i ucieczkę ukochanej córki, aż po dni, kiedy osiągnął pełnie władzy i niepodzielnie rządził Związkiem Radzieckim.

Seria „Stalin – życie i śmierć dyktatora” stanowi doskonałą okazję do poszerzenia swojej wiedzy na temat życia i śmierci radzieckiego dyktatora, a także historii i polityki ZSRR, a może nawet znalezienia paraleli z obecnym prezydentem Rosji.

Źródło: arte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *