Tej jesieni fani Boomeranga wybrukowaną, żółtą drogą podążą wprost do Krainy Oz. Czeka tam na nich Dorotka, rezolutna ośmiolatka z Kansas, jej pies Toto, oraz przyjaciele: Strach na Wróble, Blaszany Drwal oraz Lew. Premiera nowego serialu “Dorotka i Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w poniedziałek 16 października o 19:35.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Boomerang

“Dorotka i Czarnoksiężnik z Krainy Oz” to lekki, zabawny serial animowany oparty na kultowej serii książek autorstwa L. Franka Bauma. Podobnie jak w oryginalnej historii, Królowa Ozma mianuje Dorotę Księżniczką Szmaragdowego Miasta i nakłada na nią obowiązek ochrony Oz przed złem i przywrócenia pokoju w całym królestwie. Wyposażona w parę tajemniczych i magicznych rubinowych bucików Dorotka wypełnia powierzone jej zadania z odwagą, entuzjazmem i typową dla dziewczynki walecznością.

Bycie księżniczką Oz wiąże się z wieloma obowiązkami i nie zawsze jest proste. Błędy, które uchodziły płazem w Kansas, w magicznym królestwie mogą się skończyć np. atakiem złej czarownicy. Dorotka, jej pies Toto, Strach na Wróble, Blaszany Drwal i Lew będą musieli zmierzyć się z krasnalami, wiedźmami, czarodziejami, Latającymi Małpami i całą menażerią mistycznych stworzeń. Bohaterowie przeżyją wiele przygód, nawiążą również nowe przyjaźnie.

Wyprodukowany przez Warner Bros. Animation serial składa się z osiemdziesięciu jedenastominutowych odcinków, zawiera także nagrodzoną Oscarem piosenkę “Over the Rainbow” z kultowego filmu z 1939 roku.

Premiera pierwszego sezonu “Dorotki i Czarnoksiężnika z Krainy Oz” 16 października na antenie Boomeranga. Emisja od poniedziałku do piątku o 19:35.

Źródło: Turner Broadcasting System

Share and Enjoy !

0Shares
0 0