4 kwietnia 2016 roku kanał 13 Ulica zaprezentuje osadzony w latach 60. serial kryminalny o detektywie tropiącym diabolicznego guru morderczej sekty – Charlesa Mansona. W roli głównej zobaczymy znanego z kultowych ról w serialowych hitach Davida Duchovny’ego.

Los Angeles, rok 1967. Sam Hodiak (David Duchovny), zasłużony weteran drugiej wojny światowej i detektyw wydziału zabójstw policji Los Angeles, ledwie poznaje miasto, w którym przychodzi pełnić mu służbę. Długie włosy, wszechobecne narkotyki, rosnąca przestępczość, wolna miłość, ruch Black Power i wojna w Wietnamie – to rzeczywistość, w której ciężko mu się odnaleźć. Na prośbę byłej przyjaciółki rozpoczyna poszukiwania jej zaginionej nastoletniej córki. W zadaniu pomaga mu Brian Shafe (Grey Damon) – tajny agent infiltrujący miejscowe subkultury. Wszystkie ślady prowadzą do sekty charyzmatycznego i niebezpiecznego przestępcy Charlesa Mansona (Gethin Anthony).

Ilustrowany doskonałą muzyką z epoki serial “Era Wodnika” to przekonująco zrealizowana fikcja historyczna inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z końca lat 60. Czarnym charakterem serialu jest uznawany za jednego z najbardziej niebezpiecznych przestępców na świecie Charles Manson – przywódca morderczej sekty “Rodzina”, odpowiedzialnej za serię głośnych rytualnych mordów, których ofiarą była m.in. Sharon Tate – żona Romana Polańskiego.

Atutami serialu są kreacje Davida Duchovny’ego, znanego z kultowego “Z Archiwum X” i “Californication”, partnerującego mu Greya Damona, kojarzonego polskiej widowni z serialu “Czysta krew”, i Gethina Anthony’ego mającego na swoim koncie występy m.in. w “Grze o tron”.

“Era Wodnika”

Premiera: poniedziałek, 4 kwietnia, godzina 22:00

Źródło: NBCUniversal International Networks

Share and Enjoy !

0Shares
0 0