Serial „Jack Irish” w SundanceTV

Po światowym sukcesie trzech filmów o kryminalnych perypetiach Jacka Irisha, australijski prawnik po przejściach powraca. Tym razem widzowie zobaczą go w sześcioodcinkowym thrillerze, który przenosi ich z kulturalnego atolu Fitzroy do gwarnej Manili na Filipinach. Bohater wplątuje się w polowanie na czarownice powiązane z masakrą sprzed lat. Na pierwszy odcinek serialu „Jack Irish” kanał SundanceTV zaprasza w czwartek, 15 grudnia 2016 roku o godzinie 22:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Sundance TV

Świat Jacka Irisha zawalił się kilka lat wcześniej wraz z tragiczną śmiercią żony. Niegdyś szczęśliwy mąż
i wzięty adwokat zatracał się stopniowo w hazardzie i alkoholu w jednym z barów na przedmieściach Melbourne. Z pomocą przyjaciół udaje mu się częściowo uporać z duchami przeszłości. W najnowszej serii Irish stara się wyjaśnić zagadkę zaginięcia Wayne’a Diltheya (Dan Hamill). Dochodzenie kończy się wraz z nagłą śmiercią poszukiwanego. Klient staje się enigmą, a Jack wkracza w tajemniczą i niebezpieczną intrygę, w której on sam staje się głównym podejrzanym. Fałszywe alibi niespodziewanie zapewnia mu nieznajoma – Sarah Longmore (Claudia Karvan), która poszukuje zaginionej córki. Jack szybko wpada w sieć potężnych i mrocznych interesów. Tym razem miejscem akcji dla pełnego zaskakujących zwrotów akcji thrillera kryminalnego będzie nie tylko Australia, ale również Filipiny, gdzie na trop zagadki wpada dziennikarka – Linda Hillier (Marta Dusseldorp).

W rolę Jacka Irisha wciela się Guy Pearce – jeden z najbardziej wszechstronnych aktorów swojego pokolenia, znany m.in. z produkcji Marvela „Iron Man 3”, czy hitów kinowych takich jak „Prometeusz” (reż. R. Scott), „Jak zostać królem” (reż. T. Hooper), „Gangster” (reż. J. Hillcoat), „Zdrajca” (reż. J. Nachmanoff) czy „Memento” (reż. Ch. Nolan). Pearce jako Jack Irish przemienia się w walczącego z duchami przeszłości inteligentnego prawnika, który potrafi być czasami kochankiem uwikłanym w relację z Lindą Hiller (Marta Dusseldorp – „Droga do zapomnienia”, „Burning Man”), człowiekiem walczącym z własnymi słabościami – do alkoholu i hazardu – a jednocześnie wojownikiem dążącym do rozwiązania kryminalnej zagadki.

Serial „Jack Irish”, to adaptacja bestsellerowych książek Petera Temple’a – australijskiego autora powieści kryminalnych. Debiutował w 1996 roku pierwszą częścią cyklu o kryminalnych przygodach prawnika
po przejściach – „Duchy przeszłości”. Otrzymał za nią Ned Kelly Award, jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Australii powieściom kryminalnym. Książka szybko zyskała ogromną popularność na całym świecie. Krytycy docenili jej humor, trzymającą w napięciu fabułę i wielowarstwową kreację głównego bohatera.

Na pierwszy odcinek serialu „Jack Irish” stacja SundanceTV zaprasza w czwartek, 15 grudnia o godzinie 22:00 (powtórki: 16 grudnia o godzinie 14:00, 20 grudnia o godzinie 21:00 i 21 grudnia o godzinie 13:00).

Drugi odcinek w czwartek 22 grudnia o godzinie 22:00 (powtórki: 23 grudnia o godzinie 14:00, 27 grudnia o godzinie 21:00 i 28 grudnia o godzinie 13:00)

Kontynuacja w styczniu 2017 roku.

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *