Serial „Lekarze” od 3 września na antenie TVN

„Lekarze” to serial medyczny w gwiazdorskiej obsadzie. Opowiada o losach chirurgów jednego z toruńskich szpitali. Główna bohaterka – Alicja Szymańska (Magdalena Różczka), jest młodą i ambitną lekarką, stawiającą pierwsze kroki w zawodzie. Jest przekonana, że ma opracowany plan na swoje życie: przyszłość z ukochanym Krzysztofem i wytyczoną ścieżkę kariery. Jednak los szykuje jej niespodziankę.

Alicja to zwyczajna dziewczyna, która ma niezwyczajną pasję – jest chirurgiem – i uwielbia to co robi – opowiada o swojej bohaterce Magdalena Różczka. Jest ambitna i wie, czego chce od życia. Gdy okazuje się, że nie została przyjęta na wymarzony staż, a Krzysztof zupełnie inaczej niż ona widzi wspólną przyszłość, Alicja robi – nomen omen – chirurgiczne cięcie i rozpoczyna nowy rozdział. Porzuca Warszawę, narzeczonego i wyjeżdża do Torunia. W miejskim szpitalu „Copernicus” prowadzonym przez Elżbietę Bosak, ma szansę na zawodowy rozwój. W nowym mieście Alicja poznaje pełnych pasji lekarzy – wszyscy na co dzień walczą nie tylko ze śmiercią, ale także z własnymi słabościami i codziennymi problemami. To z nimi przyjdzie jej dzielić radości, smutki, triumfy, a nawet miłość…

W serialowych lekarzy wcielili się najpopularniejsi aktorzy srebrnego ekranu jak Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Danuta Stenka czy Katarzyna Bujakiewicz, a gościnnie zagrały takie sławy jak Ignacy Gogolewski czy Daniel Olbrychski.

Twórcom fabuły zależało na autentyczności opowieści stąd w scenariuszu przedstawione zostały prawdziwe przypadki medyczne, spotykane na co dzień w polskich szpitalach.  – Do każdej operacji mieliśmy zrobione ludzkie fantomy, które wyglądały w każdym szczególe tak, jak „pootwierani” ludzie. Przeprowadzaliśmy na tych fantomach prawdziwe operacje – mówi Magdalena Różczka. Przed rozpoczęciem pracy na planie serialu uczyła się od samych lekarzy.  – Jeździłam do szpitala i obserwowałam, jak lekarze się zachowują, a nawet jak operują. Spędziłam na planie sto dni. Ciągle chodziłam w kitlu, zastanawiałam się jak pomóc. Naprawdę czułam się jak lekarka – dodaje aktorka.

„Lekarze” to oparty na oryginalnym polskim scenariuszu najnowszy serial realizowany i produkowany przez TVN.  – Seriale medyczne należą do najpopularniejszych produkcji fabularnych – mówi Dorota Chamczyk producent „Lekarzy”. – Gatunek ten od wielu sezonów święci triumfy na całym świecie. Każdego sezonu pojawiają się nowe tytułu. Na naszym rynku od trzynastu lat nie pojawił się żaden nowy serial medyczny. Przyczyna? To nie tylko popularny gatunek, ale i bardzo trudny i bardzo drogi typ serialu. Jeśli chce się połączyć medyczną wiarygodność z atrakcyjnością fabularnej fikcji, szalenie ważne jest doświadczenie i przygotowanie: dokumentacja, tworzenie scenariuszy, konsultacje, preprodukcja, a potem realizacja. Zarówno aktorzy jak i pozostali twórcy, ekipa, nasi medyczni konsultanci byli pełni zaangażowania. Ufam, że temperatura, ciśnienie, bijące dla „Lekarzy” serca i umysły nas wszystkich przeniosły się na ekran i serial nie sprawi widzom zawodu. –

„Lekarze”, emisja od 3 września w poniedziałki, o godzinie 21:30

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *