„sPiNacz tygodnia” i inne nowości od stycznia w Polsat News (zdjęcie)

„sPiNacz tygodnia” to nowy program Polsat News i Radia PiN podsumowujący najważniejsze wydarzenia tygodnia emitowany jednocześnie na antenie stacji i w radiu. Gospodarzami magazynu będą dziennikarze radiowi Agnieszka Witkowicz-Matolicz oraz Marcin Kowalski.

Premiera programu „sPiNacz tygodnia” to pierwszy elementem planowanych wspólnych form programowych dla Polsat News i Radia PiN. W ofercie radiowej w Polsce nie było do tej pory tego typu współpracy na płaszczyźnie radiowo-telewizyjnej. Wierzę, że to działanie odegra istotną rolę zarówno dla Radia PiN, jak i będzie ciekawą wartością dodaną dla widzów Polsat News – zapowiada redaktor naczelny Radia PiN i szef informacji Polsat News Radosław Kietliński.

„sPiNacz tygodnia” to podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia. W programie prowadzący wraz z zaproszonymi ekspertami skomentują najciekawsze zdarzenia polityczne, społeczne, gospodarcze z kraju i ze świata. Program będzie realizowany na zmianę ze studia Polsat News i Radia PiN. Program poprowadzi para dziennikarzy radiowych – Agnieszka Witkowska-Matolicz – pełniąca funkcję szefa newsroomu Radia PiN i zastępcy redaktora naczelnego oraz Marcin Kowalski – dziennikarz Radia PiN. Witkowska-Matolicz doświadczenie radiowe zdobyła w RMF FM oraz Tok FM, natomiast Marcin Kowalski to dziennikarz z doświadczeniem telewizyjnym, które zdobył w TVN CNBC i TVN24. Program będzie trwał około 30 minut, emitowany będzie co niedzielę o godzinie 11:30. Premierowa emisja odbędzie się 5 stycznia o godzinie 11:30.

„Gość Wydarzeń” w weekendy oraz „To był dzień. Otwarcie” z publicznością

Od stycznia także w weekendy będzie emitowany program „Gość Wydarzeń” (do tej pory nadawany był od poniedziałku do piątku). Program, emitowany tuż po głównym wydaniu „Wydarzeń” (godzina 19:15), poprowadzą prezenterzy serwisu: Joanna Wrześniewska-Sieger, Maciej Stroiński oraz Magda Sakowska. W programie rozmowa z najważniejszym bohaterem dnia.

Od 13 stycznia w poniedziałki zostanie zmieniona formuła programu „To był dzień” na „To był dzień. Otwarcie”. Program raz w tygodniu będzie realizowany z udziałem publiczności, która będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu magazynu, m.in. poprzez zadawanie pytań zaproszonym gościom oraz komentowanie ich wypowiedzi. W pozostałe dni tygodnia formuła programu nie zmieni się. Magazyn prowadzi Magda Sakowska, Marek Kacprzak oraz Dariusz Ociepa. Godzinny „To był dzień” emitowany jest od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00 w Polsat News. „To był dzień” to autorskie podsumowanie dnia publicystów i dziennikarzy Polsat News, którzy wraz z zaproszonymi do studia gośćmi komentują najważniejsze wydarzenia polityczne, gospodarcze i społeczne.

agnieszka-marcin

Marcin Kowalski i Agnieszka Witkowska-Matolicz

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *