SPORT.TVP.PL na Platformie Hybrydowej TVP

Meczem Polska – Ukraina Telewizja Polska zainauguruje działanie aplikacji SPORT.TVP.PL na Platformie Hybrydowej TVP. Oznacza to, że telewidzowie z odbiornikami podłączonymi do Internetu jeszcze w trakcie meczu będą mogli samodzielnie oglądać klipy z najciekawszymi akcjami, przeglądać aktualizowane on-line galerie zdjęć, a po meczu zobaczyć wszystkie wywiady z reprezentantami Polski czy relację z konferencji prasowej.

Platforma Hybrydowa TVP jest udostępniona widzom Telewizji Polskiej od grudnia 2012 roku. W wersji testowej została zainaugurowana już w trakcie EURO 2012 i Igrzysk Olimpijskich w Lonydnie. Nowością wprowadzaną w aplikacji SPORT.TVP.PL jest udostępnianie klipów wideo, które mogą być oglądane przez telewidzów niezależnie od transmisji telewizyjnej w technologii PIP (picture in picture). Jeszcze w czasie meczu telewidzowie na swoich odbiornikach będą mogli przeglądać aktualizowane on-line galerie zdjęć z kulis meczu Polska – Ukraina oraz fotorelacje z innych spotkań eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Kolejną atrakcją dla widzów Telewizji Polskiej przygotowaną na mecz Polska – Ukraina jest interaktywny plebiscyt, w którym widzowie wybiorą najlepszego polskiego piłkarza meczu w głosowaniu SMS. Wezmą jednocześnie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, takich jak smartfon, koszulki reprezentacji czy bilety na mecz Polska – Czarnogóra. Szczegóły konkursu realizowanego we współpracy z jednym z oficjalnych sponsorów reprezentacji na stronie PLEBISCYT.SPORT.TVP.PL. Materiały sportowe na odbiornikach telewizyjnych – poza emisją tradycyjnego sygnału telewizyjnego – Telewizja Polska udostępnia również w ramach aplikacji Netia Player oraz na oficjalnym kanale SPORT.TVP.PL na YouTube – link http://www.youtube.com/user/sporttvppl/videos?view=0)

Kanał ten jest jednym z najpopularniejszych kanałów polskich mediów na tym ogólnoświatowym serwisie wideo, odnotowując już ponad 24 miliony wyświetleń.

Mecz Polska – Ukraina odbędzie się w piątek 22 marca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Towarzyszące mu studio w TVP1/HD wystartuje o 20:25. Program specjalny nadawany będzie ze Stadionu Narodowego, a poprowadzi go Jacek Kurowski. Jego gośćmi będą Jerzy Dudek, Marcin Żewłakow i Jerzy Engel. W roli reporterów wystąpią: Rafał Patyra i Szymon Borczuch oraz Wojciech Kowalewski. Mecz komentował będzie Dariusz Szpakowski z Andrzejem Juskowiakiem.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *