Stopklatka TV od czerwca z pasmem dokumentalnym

W czerwcu, w piątki około godziny 19:00, Stopklatka TV zaprezentuje dokumenty. Na antenie stacji będzie można zobaczyć filmy: „Moja nowa twarz”, „Kłopoty z piratami”, „Sławni zbrodniarze: Hannibal” oraz „Sławni zbrodniarze: Charls Manson”.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

3 czerwca o godzinie 18:50, piątkowe pasmo dokumentalne otworzy film „Moja nowa twarz” – opowieść o Jess, która urodziła się z wywołaną przez chorobę genetyczną deformacją twarzy. Młoda dziewczyna, by móc normalnie funkcjonować w otaczającym ją świecie, przeszła serię operacji plastycznych. Wspomnienia Jess, opowieści o życiu sprzed operacji, zdjęcia i fragmenty pamiętnika… młoda dziewczyna nieustannie szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak wielu ludzi negatywnie reaguje na odmienność. W swojej osobistej historii próbuje odkryć, czym tak naprawdę jest piękno.

10 czerwca o godzinie 18:45 stacja pokaże „Kłopoty z piratami”. To film dokumentalny o somalijskich piratach, którzy stanowią ogromne zagrożenie dla międzynarodowej żeglugi. Wciąż nie udało się znaleźć skutecznego sposobu na zapewnienie bezpieczeństwa statkom pływającym po wodach w rejonie Zatoki Adeńskiej. W dokumencie zobaczyć będzie można nie tylko, jak działają morscy oszuści, ale także na czym polega praca kontaktujących się z nimi negocjatorów.

„Sławni zbrodniarze: Hannibal Lecter” (17 czerwca, godzina 18:55), „Sławni zbrodniarze: Charles Manson” (24 czerwca, godzina 18:55) oraz „Sławni zbrodniarze: Norman Bates” (emisja w lipcu) to filmy, które szukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego ci jedni z najbardziej charyzmatycznych morderców weszli do świata popkultury i stali się jej ikonami.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *