Stopklatka TV już w MUX-1 (zrzuty i wideo)

15 marca 2014 roku, zgodnie z zapowiedziami, w ramach pierwszego multipleksu (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej rozpoczął nadawanie pierwszy bezpłatny kanał filmowy – Stopklatka TV.

Stopklatka TV pojawiła się na MUX-1 w miejscu, które dotychczas zajmował kanał TVP2 SD. Przekaz stacji Telewizji Polskiej został wyłączony z MUX-1 o północy z 14 na 15 marca 2014 roku.

Stopklatka TV stawia na różnorodność. W jej ofercie znajduje się kino europejskie i hollywoodzkie, autorskie i gatunkowe, klasyczne i współczesne. W pierwszych tygodniach na antenie Stopklatki TV będzie można obejrzeć zarówno amerykańskie hity, jak i europejskich laureatów festiwali: kultowe „Sin City”, „Wszystko gra” Woody’ego Allena ze Scarlett Johansson czy oscarowe „Życie jest piękne” Roberto Benigniego. Pojawi się też zagraniczna i polska klasyka filmowa. Gwarancją jakości oferty stacji jest Rada Programowa, którą tworzą autorytety polskiego kina: Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski. W piątkowe popołudnia na antenie w specjalnym cyklu prezentowane będą filmy, które rekomendują widzom członkowie Rady. Stopklatka TV planuje także inne pasma tematyczne.

Paramtery techniczne „Stopklatka TV”:

ID: Stopklatka TV
VIDEO PID: 5202
AUDIO PID: 5203 (pol), 5204 (org)
PCR PID: 5202
SID: 52
LCN: 17

W wyniku tej zmiany może być konieczne ponowne przeszukanie pasma w odbiornikach DVB-T w celu wyszukania dostępnych serwisów, co pozwoli na aktualizację listy dostępnych programów. Niektóre odbiorniki, w przypadku niepowodzenia aktualizacji listy programów, mogą wymagać przywrócenia ustawień fabrycznych i ponownego zaprogramowania urządzenia.

Kolejnych zmian w ofercie MUX-1 należy się spodziewać w nocy z 27 na 28 kwietnia kiedy to kanał Fokus TV ma zająć miejsce kanału TVP1 SD.

stopklatkatv1 stopklatkatv2 stopklatkatv3 stopklatkatv4 stopklatkatv5 stopklatkatv6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *