Nagrodzony Oscarami “Hurt Locker: W pułapce wojny”, wzruszający “Najważniejszy głos” z Kevinem Costnerem, wstrząsający obraz z Jodie Foster “Oskarżeni” oraz polski dramat z niezapomnianą rolą Bogusława Lindy – “Tato”. Stopklatka TV przygotowała we wrześniu wiele filmowych atrakcji.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Wrzesień w Stopklatce TV zapowiada się bardzo interesująco. Już w pierwszy weekend stacja premierowo pokaże zdobywcę sześciu Oscarów – hit Kathryn Bigelow “Hurt Locker: W pułapce wojny”. Film ten jest uznawany przez krytyków za jeden z najlepszych obrazów o wojnie w Iraku. W kolejne niedziele stacja również zaprezentuje produkcje nagrodzone statuetkami Akademii Filmowej. Będą to: “Piękny umysł” – przejmująca historia życia geniusza matematycznego, w którego wcielił się Russell Crowe, “Jak zostać królem” – brytyjski komediodramat z Colinem Firthem i Geoffreyem Rushem, a także coś dla dorosłych widzów o mocnych nerwach – dramat “Oskarżeni”. Obraz przedstawia kulisy procesu zgwałconej kobiety, która postanawia przeciwstawić się swoim oprawcom i udowodnić ich winę w sądzie. Film został inspirowany autentycznymi wydarzeniami i jest to jedna z pierwszych produkcji Hollywood, która w tak otwarty sposób porusza temat gwałtu. Jodie Foster wcielająca się w główną bohaterkę, otrzymała za tę rolę Oscara. Była to pierwsza statuetka w karierze aktorki.

Stacja zaprasza także na czwartkowe pasmo z polskimi filmami – we wrześniu są to dzieła z największymi gwiazdami rodzimego kina. W pierwsze dwa wieczory zobaczymy Tomasza Kota. Najpierw w roli legendy polskiej muzyki – lidera grupy Dżem w dramacie biograficznym “Skazany na bluesa”, a tydzień później w pełnometrażowym debiucie reżyserskim Marka Lechkiego “Erratum”. Produkcja ta opowiada o Michale i jego podróży w rodzinne strony, która staje się dla niego okazją do rozliczenia z przeszłością.

Bogusława Lindę zobaczyć będzie można w filmie uważanym za jeden z najlepszych polskich dzieł lat 90-tych – “Tato”. To wzruszająca historia ojca walczącego z chorą żoną o prawa do opieki nad ich jedyną córką. Debiut reżyserski Macieja Ślesickiego został doceniony przez krytyków i nagrodzony czterema Złotymi Lwami oraz Złotą Kaczką. Na uwagę zasługuje również świetna rola Doroty Segdy, która zagrała matkę dziewczynki.

W ostatni czwartek miesiąca na antenie pojawi się plejada polskich gwiazd kina i muzyki, a wszystko za sprawą filmu sensacyjnego “Nocne graffiti”, opowiadającego o uzależnionej od narkotyków dziewczynie, którą z nałogu próbuje wyrwać wuj Kossot. W roli byłego komandosa Kossota wystąpił Marek Kondrat, a partnerują mu na ekranie Zdzisław Wardejn, Jan Frycz, Jan Peszek, Danuta Stenka oraz gwiazdy sceny muzycznej: Kasia Kowalska i Robert Janowski.

Fanów humoru Juliusza Machulskiego stacja zaprasza w sobotnie i niedzielne wieczory, kiedy to zaprezentuje jego kultowe filmy: “Seksmisję” oraz obie części komedii kryminalnej “Vabank”.

Z kolei dwa wrześniowe wieczory widzowie Stopklatki TV będą mogli spędzi w towarzystwie wybitnego aktora Hollywood – Kevina Costnera. Stacja premierowo zaprezentuje wzruszający film “Najważniejszy głos”, w którym wcielił się on w samotnego ojca, wychowującego nastoletnią Molly. W wyniku przypadkowych działań córki, mężczyzna znajduje się w centrum zainteresowania całej Ameryki. Okazuje się, że najbliższe wybory prezydenckie będą zależały wyłącznie od niego… Dwa dni później aktor wystąpi w roli legendarnego wojownika w hicie przygodowym “Robin Hood: Książę złodziei”. Costnerowi towarzyszą na ekranie inne wielkie gwiazdy kina – Morgan Freeman, Sean Connery i Alan Rickman.

W wyprawę na Księżyc zabierze widzów Stopklatki TV z kolei komedia science-fiction “Spokojnie, to tylko awaria”. Tuż po starcie okazuje się, że statek powietrzny jest zepsuty, a jednym z pasażerów jest zamachowiec z bombą w walizce… Czy uda się uniknąć katastrofy? Ta zwariowana komedia oraz wiele innych filmowych atrakcji już we wrześniu na antenie ogólnodostępnego kanału Stopklatka TV.

Źródło: Stopklatka