Święta w Kino Polska

Andrzej Wajda, Anna Seniuk i Jerzy Stuhr w charakterze gości specjalnych, a za świątecznym stołem „Krzyżacy” obok „Panien z Wilka”, rodziny Połanieckich i Leśniewskich, „Janosik” i „Zmiennicy”. Słowem: Boże Narodzenie z Telewizją Kino Polska.

Zastanawiasz się, z kim spędzić święta? Kino Polska ma dla Ciebie idealny plan: zaproś do domu bohaterów świątecznej ramówki Telewizji Kino Polska!

W Wigilię o 9:00 czeka na Ciebie „Szatan z siódmej klasy” z młodziutką Polą Raksą, której uroda błyszczy tym jaśniej, że film został odnowiony cyfrowo.

Zaraz po nim świąteczną atmosferę gwarantują Ci Szczepko i Tońko, czyli przedwojenne „Włóczęgi”. Dwóm lwowskim baciarom jak zwykle uda się zaplątać w niesłychaną awanturę. Przed filmem o twórcach tej brawurowej komedii w programie „W Iluzjonie” opowie Stanisław Janicki.

Pierwszy i drugi dzień świąt w Telewizji Kino Polska należeć będą do gości specjalnych. 25 grudnia o 16:30 w poświęconym Andrzejowi Wajdzie „Programie obowiązkowym” wystąpi mistrz we własnej osobie i Anna Seniuk. Następnie zobaczymy dwa filmy reżysera: „Panny z Wilka” z Anną Seniuk, Stanisławą Celińską, Mają Komorowską i Danielem Olbrychskim, oraz „Kronikę wypadków miłosnych”. Z okazji świąt Telewizja Kino Polska przypomni też serialową wersję „Ziemi obiecanej”.

Bohaterem 26 grudnia będzie z kolei Jerzy Stuhr. O 16:40 warto posłuchać rozmowy z artystą w „Programie obowiązkowym”. Po nim aktora zobaczymy u Juliusza Machulskiego w „Deja vu” i „Kingsajzie”.

Z komedii w Boże Narodzenie mamy też do wyboru „Wyjście awaryjne” i „Rzeczpospolitą babską” (25 grudnia). Oczywiście w programie na święta nie mogło też zabraknąć nazwiska Stanisława Barei. W Wigilię warto sobie odświeżyć jego „Małżeństwo z rozsądku”. Żelazną obstawą naszych świąt będą też „Zmiennicy”. W Telewizji Kino Polska spotkamy ich we wszystkie dni świątecznego tygodnia.

Boże Narodzenie bez ekranizacji Sienkiewicza trzeba by pewnie uznać za nieważne. W tym roku Telewizja Kino Polska broni nas przed tym wyjątkowo skutecznie: na antenie stacji zobaczymy zrekonstruowanych cyfrowo „Krzyżaków”, „Quo vadis”, a także seriale „Ogniem i mieczem” i „Rodzina Połanieckich”.

Moc antenowych fajerwerków stacja przygotowała też na Sylwestra. Ostatni dzień roku spędzimy w towarzystwie „Rodziny Leśniewskich” i bohaterki kochanego od pokoleń filmu „Szaleństwa panny Ewy”, na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego.

Sylwestrowy wieczór wypełnią ponadto osadzone w klimacie przedwojennych rewii komedie „Hallo, Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy” oraz „Lata dwudzieste… lata trzydzieste…”, z Grażyną Szapołowską i Tomaszem Stockingerem. Następnego dnia zobaczymy jeszcze „Dziewczęta z Nowolipek” z 1937 r. i „Znachora” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Na dobry początek roku przyda się odrobina magii. 1 stycznia Telewizja Kino Polska przypomni „Akademię Pana Kleksa” i „Podróże Pana Kleksa” – kultowy cykl Krzysztofa Gradowskiego o czarodzieju z ulicy Czekoladowej. Rolę tytułową zagrał w nim Piotr Fronczewski.

W świąteczny czas bardziej niż kiedykolwiek warto też wrócić pamięcią do aktorów, których jakiś czas temu żegnaliśmy na zawsze. W Wigilię oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę umili nam Janosik: Marek Perepeczko. W kolejne dni w „Kingsajzie” przypomni się nieodżałowany Jacek Chmielnik, w „Małżeństwie z rozsądku” – Elżbieta Czyżewska, w „Znachorze” = Jerzy Bińczycki, a w „Hallo, Szpicbródka” – Gabriela Kownacka.

Chcesz spędzić święta w dobrym towarzystwie? Zrób to z Telewizją Kino Polska!

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *