Szóstka z nowymi serialami dokumentalnymi (zdjęcia)

W pasmach dokumentalnych Szóstki (TV6) w drugiej połowie października zadebiutują kolejne seriale dokumentalne. Już od 15 października 2014 roku w środy o godzinie 21:30 będzie można oglądać mini-serię poświęconą kulisom działania Secret Service „Tajemnice tajnej służby”. W sobotę, 18 października, o godzinie 21:30 widzowie Szóstki zobaczą pierwszy odcinek serialu „Starcie tytanów” przybliżającego najwspanialsze mitologiczne opowieści oraz ukazującego ich zaszyfrowane znaczenia i zaskakujące odkrycia na temat ich związków z autentycznymi faktami. Natomiast w niedzielę, 19 października, o godzinie 18:00 Szóstka rozpocznie emisję cyklu „Cuda współczesnej techniki”. W każdym odcinku prezentowanych będzie dziesięć najwspanialszych wynalazków z wybranej kategorii oraz ciekawostki na ich temat.

„Tajemnice tajnej służby”
„Gdyby nie Secret Service prezydent nie przeżyłby nawet dnia poza Białym Domem” – agenci najsłynniejszej tajnej służby świata nie mają co do tego wątpliwości. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest jedną z najlepiej strzeżonych osób na świecie, ale też celem numer 1 dla wrogów Ameryki. Kim są ludzie, którzy zapewniają prezydentowi bezpieczeństwo? Jakimi środkami dysponują? Jak skomplikowany i rozbudowany jest system stworzony dla ochrony głowy wielkiego mocarstwa? Jakie wyzwania stoją przed agentami pilnującymi prezydenta w domu, w podróżach po kraju i za granicą? O tym opowiada trzyczęściowa miniseria dokumentalna „Tajemnice tajnej służby”.
Premiera: środa, 15 października, godzina 21:30
Emisja: środa, godzina 21:30

tv6tajemnicetajnej

„Starcie tytanów”
Serial dokumentalny przybliżający mityczne postaci, które stały się bohaterami opowieści tak wspaniałych, że do dziś przemawiają do masowej wyobraźni. Mity stanowiły dla starożytnych sposób interpretowania otaczającego ich świata, nadawania mu sensu, kształtowania światopoglądu i systemu wartości. Dziś traktujemy je jak baśnie, ale ich uniwersalne przesłanie pozostaje wciąż żywe. To historie walki dobra ze złem, w których granice między światem ludzkim a nadnaturalnym są zatarte. Czy jednak te opowieści są wytworem czystej fantazji czy też znajdują oparcie w wydarzeniach historycznych? Co się kryje za tymi niezwykłymi legendami? Każdy odcinek serii przybliża jeden ze starożytnych mitów – jego treść, ukryte znaczenia i odkrycia naukowe wskazujące na jego powiązania z autentycznymi faktami.
Premiera: sobota, 18 października, godzina 21:30
Emisja: sobota, godzina 21:30

tv6starcietytanow

„Cuda współczesnej techniki”
Najbardziej zdumiewające wynalazki, najszybsze pojazdy, najpotężniejsze maszyny, najpopularniejsze potrawy, najbardziej niszczycielskie rodzaje broni, a także najdziwniejsze zawody oraz największe przysmaki – to tematy odcinków serialu dokumentalnego „Cuda współczesnej techniki”. W każdej z dziesięciu części cyklu prezentowany jest ranking dziesięciu najbardziej wyjątkowych pozycji z danej kategorii oraz liczne fakty i ciekawostki ich dotyczące.
Premiera: niedziela, 19 października, godzina 18:00
Emisja: niedziela, godzina 18:00

tv6cudawspolczesnej

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *