Teleturniej „Podróż Życia” w TVP1 HD

Już 11 kwietnia 2015 roku o godzinie 13:20 TVP1 HD pokaże pierwszy odcinek teleturnieju „Podróż Życia”, w którym główną wygraną jest wyjazd zwycięzcy do wybranego przez niego miejsca na Ziemi. Teleturniej, wyprodukowany przez ATM Grupę poprowadzi aktorka Katarzyna Kwiatkowska.

„Podróż Życia” to zabawa z wielkimi emocjami i jedyny w swoim rodzaju sposób na realizację podróżniczych marzeń. Aby zdobyć nagrodę główną – podróż do swojego wymarzonego miejsca na Ziemi – do rywalizacji z innymi zawodnikami stanęło czterdziestu czterech graczy wyłonionych podczas castingów.

Teleturniej składa się z dwunastu odcinków – z czego ostatni jest finałowym, wyłaniającym osobę, która spełni marzenie o podróży życia. Jedenaście eliminacyjnych odcinków, z czterema zawodnikami w każdym, podzielonych jest na dwie rundy. W pierwszej Prowadząca, kręcąc wirtualną kulą ziemską losuje zestaw pytań z różnych kontynentów, na które w czterech seriach odpowiadają kolejni zawodnicy, zdobywając za prawidłowe odpowiedzi punkty. Pytania są nie tylko z geografii, ale także z kultury i zwyczajów danego regionu. Dwójka zawodników z najwyższą ilością punktów, przechodzi do Drugiej Rundy, w której, także drogą eliminacji, wyłoniony zostanie jeden zawodnik – zwycięzca całego odcinka z największą ilością punktów. W nagrodę otrzymuje zagraniczną, bardzo atrakcyjną wycieczkę, do Maroka, Gruzji, ale także Wiednia, Barcelony czy Oslo.

Spośród wszystkich finalistów odcinków, czterech najlepszych awansuje do Wielkiego Finału, którego zwycięzca wyruszy w tytułową „Podróż Życia”.

Kasia Kwiatkowska – prowadząca „Podróż życia” jest, jak sama przyznaje, uzależniona od wyjazdów. – Oczywiście jestem aktorką a nie zawodową podróżniczką, ale podróże to na pewno moja wielka pasja. Mam na swoim koncie kilka ciekawych miejsc – Japonia, Kenia, Chiny, Tajlandia, Maroko. Najdziwniejsza, najegzotyczniejsza i chwilami najśmieszniejsza wydała mi się Japonia. Lubię też podróżować samochodem po Europie – tutaj najdumniejsza jestem z mojego motoryzacyjnego osiągnięcia, czyli jazdy samochodem po Anglii – bałam się, że temu wyzwaniu mogę nie podołać. Mam dużą słabość do Stanów Zjednoczonych – może dlatego, że z tamtejsze miasta i pejzaże zazwyczaj są cytatami z jakiegoś uwielbianego przeze mnie filmu. W tym roku na Dzień Matki – wsiadamy z mamą w samolot i jedziemy na tydzień do Nowego Jorku – czuję, że to będzie prezent, który jej się spodoba. Wspaniale się ułożyło, że to ja prowadzę „Podróż życia”, bo dla mnie to autentyczna przyjemność. To teleturniej polegający na gadaniu o największych cudach geograficznych i turystycznych świata czułam się, jak osoba uzależniona, która się dorwała do przedmiotu uzależnienia. Wiedza zawodników bywa imponująca, a uczestnicy to ludzie z ogromną podróżniczą pasją, czułam, że oni nie grają o „kasę”, tylko o swoje marzenia. Wzruszyło mnie też, że zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie, przepytując się i sprawdzając swoją wiedzę, bo myślę, że prawdziwy podróżnik to ktoś kto przyjaźń przedkłada ponad rywalizację – a już na pewno „fun” z podróży. Przynajmniej ja tak bym to chciała widzieć – dodaje Kasia Kwiatkowska.

Producentem wykonawczym jest ATM Grupa – Krzysztof Jakubowski. Teleturniej powstał przy współpracy nowo powstającego portalu aukcyjnego specjalizującego się w licytowaniu wycieczek.

„Podróż życia”

Premiera: sobota, 11 kwietnia, godzina 13:20
Emisja: sobota, godzina 13:20

tvp1hdpodrozzycia1

tvp1hdpodrozzycia2

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *