TVN po raz 10. najmocniejszą marką medialną w Polsce

TVN jest najmocniejszą marką medialną w Polsce – wynika z Rankingu Polskich Marek, który publikuje dziennik „Rzeczpospolita”. Telewizja TVN znalazła się na pierwszej pozycji po raz dziesiąty w jedenastoletniej historii rankingu.

W opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” rankingu mocy marek telewizja TVN została uznana za najmocniejszą markę w kategorii „media i wydawnictwa”.

TVN doceniono za siłę swojej marki, jej postrzeganą wartość, prestiż, jakość i świadomość marki.

Autorzy rankingu podkreślili niesłabnącą siłę najmocniejszych marek w świecie polskich mediów, w tym TVN, w kontekście cyfryzacji telewizji naziemnej, rosnącej pozycji kanałów tematycznych oraz niesłabnącej popularności telewizji.

W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu TVN tytułu najsilniejszej marki medialnej w Polsce napisano: (…) Przywiązujących widownię długowiecznych programów udało się TVN zgromadzić sporo przez 17 lat istnienia stacji – to chociażby zaszczepiony przez tę firmę na polskim rynku (…) „Taniec z gwiazdami” (w TVN pokazano 13 jego edycji) i „Rozmowy w toku” emitowane od 2000 roku. Nadawane przez wiele lat, kreowały nowe telewizyjne gwiazdy, które przyciągały potem widzów w wielu innych produkcjach, zdobywały dla stacji budżety reklamowe i wzmacniały jej markę.

(…) W 2013 roku w pierwszej dziesiątce celebrytów, którzy przyciągnęli do telewizji najwyższe budżety reklamowe, połowę stanowiły właśnie gwiazdy TVN. Na czele rankingu uplasowała się Ewa Drzyzga („Rozmowy w toku”), w pierwszej dziesiątce znalazły się też m. in. gwiazdy „Mam talent!”, „Kuchennych rewolucji”.

(…) TVN stale wzmacnia swoją markę w sieci, rozwijając portal z wideo na żądanie TVN Player. Ma też szereg kanałów tematycznych, a stację TVN 7 umieścił na multipleksie naziemnej telewizji.

Ponadto w zestawieniu znalazły się dwie inne marki należące do TVN – TVN 24 (pozycja 6.) oraz TVN 7 (10.).

Ranking mocy marek w kategorii „media i wydawnictwa”

  Nazwa marki Moc marki
1 TVN 786
2 Polsat 741
3 TVP1 667
4 TVP2 662
5 Radio Eska 655

Pierwsze miejsce w rankingu najsilniejszych marek medialnych w Polsce to dla nas ogromne wyróżnienie, z którego bardzo się cieszymy. Jednak co dla nas jeszcze ważniejsze to fakt, że otrzymujemy je po raz kolejny: TVN staje na czele zestawienia po raz dziesiąty w jedenastoletniej historii rankingu. Tegoroczne wyróżnienie wpisuje się więc w długoterminowy trend, świadcząc o tym, że siła brandu TVN nie jest dziełem przypadku, czy krótkotrwałej mody, ale tkwi w przemyślanej i konsekwentnie realizowanej strategii zarządzania marką – powiedział Marek Szafarz, Dyrektor Działu Marketingu TVN.

Ranking polskich marek 2014 został sporządzony na podstawie badań konsumentów, które na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita” przeprowadziła firma Millward Brown SMG/KRC.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *