TVN z nową oprawą graficzną (wideo)

Telewizja TVN wprowadziła na antenę nową oprawę graficzną, która przyciąga minimalizmem formy i zachwyca prostotą prezentacji znaku graficznego jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce.

Wysoka jakość programu, innowacyjność i atrakcyjność wizualna nieprzerwanie, od ponad 15 lat charakteryzują ofertę TVN. Nowa oprawa odzwierciedla najważniejsze atrybuty marki ujęte w idealny kształt koła. Logo telewizji TVN to prosty znak graficzny, którego nie da się zapomnieć. Koło i jego doskonałość to esencja nowej oprawy TVN, w której wszystko zaczyna się od koła i… nigdy się nie kończy. Koło jest tu nośnikiem informacji i przekaźnikiem emocji. Płaska figura geometryczna ożywiona przez animatorów otrzymuje osobowość i charakter, które oddają ogromny potencjał TVN i zbliżają markę do widzów.

„Zredukowana do maksimum”, tak o projekcie oprawy wypowiadają się jego autorki, Gabi Madracevic i Andrea Bednarz, założycielki agencji Luxlotusliner z Monachium, które w swoim portfolio zgromadziły już prace wykonane dla wielu międzynarodowych nadawców, m. in. niemieckiej telewizji Arte, egipskiej ERTU, czy hiszpańskiej TVE.

Prace nad oprawą graficzną były prowadzone w Monachium, Paryżu i w Warszawie. Zespół 5 projektantów, w ścisłej kooperacji z Działem Autopromocji TVN, stworzył koncepcję graficzną, projekty i animacje w niespełna pół roku. Kompozycją i produkcją nowej sygnatury muzycznej oraz ścieżki dźwiękowej zajmowała się paryska agencja Novaspot.

Waldemar Ostrowski, który kieruje Departamentem Marketingu TVN, za główny atut projektu uznaje jego komunikatywność: „Na niezwykle konkurencyjnym rynku telewizyjnym, nadrzędnym celem jest przebicie się do widza z informacją o programie. Jestem przekonany, że prostota nowej oprawy i jej przejrzystość informacyjna pomoże nam skutecznie skomunikować się z widzem, wzmacniając przy tym cechy marki TVN”.

Gabi Madracevic określa prace nad projektem jako wielkie wyzwanie: „Przygotowaliśmy aż pięć koncepcji, a o wyborze zwycięskiej zdecydowała jej prostota i funkcjonalność. Jest to projekt otwarty, dający wiele możliwości interpretacji i nowych pomysłów na przyszłość”. Andrea Bednarz dodaje: „TVN znamy od wielu lat, dlatego z radością przyjęłyśmy propozycję współpracy”.

Nowa oprawa nie jest ich pierwszym spotkaniem z TVN. W zespole projektantów agencji kreatywnej Velvet, Gabi i Andrea współtworzyły przełomową oprawę graficzną stacji, która była emitowana od 2002 roku.

„Cieszę się, że po 11 latach powróciły do współpracy z TVN nad projektem, ukazującym dziś stację jako profesjonalnego i innowacyjnego nadawcę, który reaguje na dynamicznie zmieniający się świat. Fakt, że Gabi i Andrea świetnie znają TVN był nie do przecenienia przy naszej kooperacji”, dodaje Robert Przyszlak, dyrektor Działu Autopromocji TVN.

W zespole Luxlotusliner znaleźli się: Gabi Madracevic, Andrea Bednarz, Jan Rinkens, Iris Pfennig, Matthäus Wildauer, Udo Hudelmaier oraz Nadja Doth.

Nad muzyką w Novaspot pracowali: Catherine Lagarde, Ben Kaniewski i Louise Alenius.

Z ramienia TVN projekt prowadzili: Waldemar Ostrowski, Robert Przyszlak, Przemysław Kilichowski i Piotr Rucki.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *