TVP, EmiTel, POT i Time w konkursie na operatora MUX-8

Cztery spółki złożyły oferty w ramach ogłoszonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w dniu 12 marca 2015 roku konkursu na jedną rezerwację częstotliwości (kanałów TV o szerokości 7 MHz) z zakresu 174-230 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania programów telewizyjnych w multipleksie ósmym (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

W podanym w ogłoszeniu konkursowym terminie, tj. do dnia 29 kwietnia 2015 roku do godziny 15:00, ofertę złożyły następujące podmioty (lista w kolejności złożonych ofert):

– Telewizja Polska S.A. z siedzibą w Warszawie,
– EmiTel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie,
– Polski Operator Telewizyjny Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (własność Telewizji POLSAT i TVN)
– Time S.A. z siedzibą w Warszawie.

Częstotliwości objęte konkursem są przeznaczone do rozpowszechniania lub rozprowadzania programów telewizyjnych w multipleksie ósmym (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej, na okres 15 lat od dnia doręczenia decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości.

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej

6 Comments on “TVP, EmiTel, POT i Time w konkursie na operatora MUX-8”

  1. Nic nie wiadomo na temat tego jakie będzie. Kiedy będzie? Jeśli ruszy w przyszłym roku to będzie naprawdę dobrze.

 1. Rozpatrywanie konkursu potrwa co najmniej 3 miesiące.
  Ale najbardziej prawdopodobny jest Wrzesień i to pewnie pod koniec…
  ( Teraz kwestia konkursu na 4 kanały SD którą ogłosi KKRiT – może będzie wcześniej ale równie dobrze może ruszyć dopiero wtedy + miesiąc, dwa… )

  Po wygranym konkursie operator ma 6 miesięcy na uruchomienie pierwszych nadajników 7 nadajników (czyli praktycznie nic…) a mux musi ruszyć kompletnie po dwóch latach.

  Jak będzie Emitel to może będzie wcześniej niż za te 2,5 roku dla większości polaków ale jak wygra POT – czyli zmowa tfu! „współpraca” Polsatu i TVN’u to jescze pewnie przeciągną – już się tym ich prawnicy zajmą 😉

  1. Te trzy miesiące to wariant bardzo optymistyczny, bo przypomnę, że ostatnie konkursy na lokalne multipleksy, gdzie liczba chętnych wynosiła jeden, trwały nieco ponad trzy miesiące.

   1. Racja.
    Z tąd te moje dość optymistyczne całe 5 miesięcy.

    *(poprawka) Po wygranym konkursie operator ma *10 miesięcy* na uruchomienie pierwszych nadajników 7 nadajników (czyli praktycznie nic…) a mux musi ruszyć kompletnie po dwóch latach. Dopiero po 3 latach ma obowiązek pokrycia terytorium z 90% ludności wysokiej jakości (mocniejszym) sygnałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *