TVP podpisuje list intencyjny z BBC Worldwide

List intencyjny pomiędzy Telewizją Polską a BBC Worldwide dotyczy dalszej współpracy handlowej pomiędzy oboma nadawcami.

Na mocy tego porozumienia rozszerzenie współpracy mogłoby dotyczyć koprodukcji seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki odnoszącej się do Polski, polskiej kultury i polskich bohaterów. Ponadto TVP wyraziła zainteresowanie możliwością adaptacji niektórych formatów i programów znajdujących się w katalogu BBCW.

List intencyjny zakłada też wzajemną wymianę oraz zakup programów znajdujących się w katalogach TVP i BBCW. Telewizja publiczna chciałaby również skorzystać ze wsparcia BBC Worldwide w zakresie szkolenia pracowników TVP, w obszarach produkcji, w tym programów informacyjnych.

Od wielu lat TVP jest w Polsce ważnym partnerem dla BBC Worldwide. Nasza działalność nie ogranicza się wyłącznie do nadawania programów telewizyjnych i zawsze szukamy nowych możliwości poszerzenia zakresu naszej współpracy z mediami – powiedział Jacek Koskowski, GM & VP BBC Worldwide Poland.

Z korzyści po podpisaniu listu intencyjnego zadowolony jest także Jacek Kurski, prezes Zarządu TVP S.A. – BBC Worldwide to poważny i sprawdzony partner Telewizji Polskiej. Dzięki temu porozumieniu, poza współpracą programową i dystrybucyjną, rozszerzamy pola wzajemnej kooperacji w zakresie szkoleń, doradztwa know-how czy badań widowni. Sądzę, że skorzystają na tym zarówno pracownicy telewizji publicznej, jak i widzowie – powiedział.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *