TVP Regionalna na platformie HbbTV

Na platformie telewizji hybrydowej TVP uruchomiona została dedykowana aplikacja, za pomocą której widzowie mają dostęp do wszystkich kanałów regionalnych Telewizji Polskiej. Prosty i intuicyjny interfejs pozwala cieszyć się TVP Regionalną na każdym telewizorze i dekoderze DVB-T, które spełniają wymagania odbioru HbbTV.

HbbTV do poprawnego funkcjonowania wymaga telewizora lub dekodera wyposażonego w tuner DVB-T i dodatkowo podłączonego do internetu.

Telewizor lub dekoder podłączamy do anteny TV i wybieramy z menu telewizora/STB opcję automatycznego dostrojenia kanałów DVB-T. Po zakończeniu sukcesem tej operacji możemy cieszyć się oglądaniem naziemnej telewizji cyfrowej.

Aby wzbogacić przekaz o wszystko to, co daje nam technologia HbbTV, musimy jeszcze podłączyć telewizor do szerokopasmowego internetu. W tym celu podłączamy do telewizora kabel ethernetowy RJ 45 (jeśli jesteśmy w zasięgu sieci bezprzewodowej, a telewizor wyposażony jest w stosowną kartę, podłączanie kabla nie jest konieczne). Następnie wybieramy w menu telewizora zakładkę z ustawieniami sieciowymi i konfigurujemy połączenie. Niektóre modele telewizorów wymagają jeszcze dodatkowo aktywowania usług sieciowych, ale począwszy od 2013 roku większość dostawców aktywuje usługi domyślnie.

Po wybraniu kanału, na którym powiązane są aplikacje HbbTV, na ekranie telewizora pojawi nam się czerwona kropka. Będzie to oznaczać, że naciskając na pilocie czerwony przycisk uzyskamy dostęp do menu aplikacji HbbTV.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *