TVP z aplikacją HbbTV dla Teatru Telewizji

Telewizja Polska uruchomiła w poniedziałek 21 stycznia nową aplikację telewizji hybrydowej adresowaną specjalnie do widzów Teatru Telewizji. Usługa HbbTV udostępniona została okazjonalnie po raz pierwszy kilka tygodni temu podczas premierowej emisji spektaklu „Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego. W nowej rozbudowanej wersji ten samodzielny serwis ma bogatszą zawartość, gdyż oprócz informacji na temat poniedziałkowego repertuaru dostarcza kompendium wiedzy o Teatrze Telewizji wraz z galerią zdjęć, materiałami autorskimi o spektaklach i jego twórcach, aktualnościami oraz wywiadami.

W kolejnym etapie aplikacja oferować będzie również materiały w wersji video. Grafika serwisu jest dostosowana do kolorystyki i konwencji programu. Jego atrakcją jest m.in. fotograficzna relacja z debaty „Okrągły stół Teatru Telewizji”, która odbyła się 17 stycznia w siedzibie tygodnika „Polityka” w Warszawie. Warto dodać, że stworzenie tej nowoczesnej dodatkowej usługi w standardzie HbbTV było możliwe dzięki projektowej i finansowej współpracy ze Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

Aplikacja Teatru Telewizji jest drugim pełnym serwisem wdrożonym dla konkretnego programu na nowej platformie hybrydowej TVP. Dostępna jest w TVP1, TVP2 i wszystkich kanałach Telewizji Polskiej nadawanych w Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *